ARTYKUŁ GAMING RANKING TECHNOLOGIA

10 najlepiej sprzedających się gier na konsolę Nintendo DS

Nintendo DS, konsola przenośna wprowadzona na rynek w 2004 roku, zdobyła serca graczy na całym świecie. Jej innowacyjne dwuekranowe rozwiązanie zmieniło sposób, w jaki doświadczamy gier. W ciągu lat Nintendo DS bezsprzecznie stało się platformą dla wielu niezapomnianych tytułów.

 

 

W tym artykule przyjrzymy się dziesięciu najlepiej sprzedającym się grom na Nintendo DS, które na stałe wpisały się w historię tej konsoli, zdobywając uznanie i popularność na skalę globalną. Oto 10 najlepiej sprzedających się gier na konsolę Nintendo DS!10. Super Mario 64 DS (2004) / Nintendo

Super Mario 64 DS to ulepszona wersja klasycznej gry platformowej, przenosząca graczy w trójwymiarowy świat Mario. Fabuła tradycyjnie skupia się na odbiciu Peach z rąk Bowsera. Co ciekawe – odmiennie do pierwowzoru – pierwszą grywalną postacią w tej produkcji jest Yoshi. Mario, Luigi’ego i Wario odblokowuje się dopiero z czasem.

Ta ikoniczna gra świetnie dostosowuje się do funkcji dotykowych konsoli Nintendo DS, oferując nowe możliwości i przygody dla fanów i nowicjuszy serii.

Sprzedane egzemplarze: 11.06 miliona


 

9. Animal Crossing: Wild World (2005) / Nintendo

Animal Crossing: Wild World to urocza symulacja życia, która przenosi graczy do urokliwej wirtualnej wioski. Celem samym w sobie jest życie jako jej mieszkaniec i rozwijanie jej przez poprzez zbieranie zasobów. Niemniej istotne są mechaniki takie jak dekorowanie domu i nawiązywanie relacji z ujmującymi zwierzętami.

Co ważne – gra działa w czasie rzeczywistym. Oznacza, że pory dnia i roku odpowiadają rzeczywistości, tworząc unikalne i interaktywne doświadczenie, które rozwija się w miarę upływu czasu.

Sprzedane egzemplarze: 11.75 miliona


 

8. Pokémon HeartGold and SoulSilver (2009) / The Pokemon Company | Nintendo

Pokémon HeartGold/SoulSilver to odświeżone wersje klasycznych gier Pokémon Gold i Silver. Oferują one bogaty świat Johto do eksploracji, treningu i złapania różnorodnych Pokémonów. Odsłony te zapisały się z zbiorowej pamięci fanów Pokemon jako jedne z solidniejszych odsłon cyklu.

Gracze mogą podróżować z ukochanym Pokémonem przy boku dzięki funkcji Pokéwalker, a także walczyć z innymi trenerami i przyjaciółmi w trybie wieloosobowym. To powrót do korzeni serii w nowoczesnym wydaniu.

Sprzedane egzemplarze: 12.72 miliona
7. Brain Age 2: More Training in Minutes a Day! (2005) / Nintendo

Brain Age 2: More Training in Minutes a Day! to gra stworzona do stymulowania umysłu. Zawiera różnorodne mini-gry i ćwiczenia mające poprawić umiejętności myślowe, matematyczne oraz logiczne graczy.

Dzięki codziennym wyzwaniom i interaktywnym zadaniami, gra ma na celu rozwijanie umiejętności poznawczych i zapewnia ciekawy sposób na poprawę funkcji mózgu w zaledwie kilka minut dziennie.

Sprzedane egzemplarze: 14.88 miliona


 

6. Pokémon Black and White (2010) / The Pokemon Company | Nintendo

Pokémon Black and White to emocjonujący rozdział w serii Pokémon, wprowadzający graczy do nowego regionu Unova. Wprowadzone zostały także kompletnie nowe tryby walk takie jak Triple Battle czy Rotation Battle.

Do odkrycia są tu dziesiątki kompletnie nowych Pokémonów. Innowacyjne funkcje, dynamiczne walki i głęboka fabuła sprawiają, że gra stanowi zarówno świeże doświadczenie dla nowych graczy, jak i hołd dla wieloletnich fanów serii.

Sprzedane egzemplarze: 15.64 miliona


 

5. Pokémon Diamond and Pearl (2006) / The Pokemon Company | Nintendo

Pokémon Diamond and Pearl to klasyka serii, która przenosi graczy do regionu Sinnoh. Rozgrywka nie odbiega znacznie od innych odsłon – eksploruje się nowe tereny oraz zdobywa i trenuje różnorodne Pokémony. Celem ostatecznym jest rzecz jasna zostaniemistrzem Ligi Pokémonów.

Z innowacyjnymi funkcjami, takimi jak rozbudowane bardziej niż wcześniej Pokemon Contests czy globalnymi wymianami online, gra łączy tradycję z nowoczesnością, dostarczając niezapomnianych przygód i emocji. Cechą charakterystyczną gry jest też Poketch – wielofunkcyjny smartwatch znajdujący się na dolnym ekranie konsoli.

Sprzedane egzemplarze: 17.67 miliona


 

4. Brain Age: Train Your Brain in Minutes a Day! (2005) / Nintendo

Brain Age: Train Your Brain in Minutes a Day! to interaktywna gra, której celem jest poprawa funkcji umysłu. Zawiera różnorodne łamigłówki i ćwiczenia, mające na celu stymulowanie pamięci, logicznego myślenia i refleksu.

Dzięki codziennym wyzwaniom i ocenom umysłowego wieku, gra motywuje graczy do regularnych treningów i doskonalenia swoich umiejętności poznawczych.

Sprzedane egzemplarze: 19.01 miliona
3. Mario Kart DS (2005) / Nintendo

Mario Kart DS to dynamiczna gra wyścigowa, w której gracze mogą wcielić się w postacie z uniwersum Mario i ścigać się na różnorodnych torach. Wykorzystując unikalne przedmioty i pułapki, gracze mogą zdobywać przewagę nad rywalami, dążąc do zwycięstwa.

Tryb wieloosobowy umożliwia rywalizację z przyjaciółmi poprzez łączność lokalną lub online, dodając nowy wymiar zabawy i współzawodnictwa. Gra uznawana jest jako jeden z absolutnych klasyków platformy Nintendo DS, pozostając do dziś jedną z najlepiej kojarzonych produkcji na tę konsolę.

Sprzedane egzemplarze: 23.60 miliona


 

2. Nintendogs (2005) / Nintendo

Nintendogs to urocza symulacja opieki nad wirtualnymi psami. Gracze mogą wybierać spośród różnych ras, kształtować relacje z psiakami poprzez interakcje dotykowe, karmienie, spacery i treningi.

Dzięki wykorzystaniu funkcji dotykowych i mikrofonu konsoli Nintendo DS, gra dostarcza realistycznych doznań opieki nad zwierzętami, tworząc sympatyczną i relaksującą rozrywkę dla wszystkich miłośników psów. Była to zdecydowanie jedna z popularniejszych gier na konsolę, którą w swojej kolekcji miała większość (zwłaszcza młodocianych) użytkowników konsoli.

Sprzedane egzemplarze: 23.96 miliona


 

1. New Super Mario Bros. (2006) / Nintendo

Tytułem, który absolutnie zmiótł konkurencje, jeśli idzie o ilość sprzedanych kopii jest New Super Mario Bros. Jest to odświeżona odsłona kultowej serii gier platformowych, której raczej nikomu przedstawiać nie trzeba. Gracze wcielają się w postać Mario, który przemierza różnorodne poziomy pełne przeszkód, przeciwników i ukrytych skarbów, by uratować Księżniczkę Peach przed złowrogim Bowserem.

Gra w pełni wykorzystuje potencjał konsoli Nintendo DS, oferując innowacyjne poziomy, zróżnicowaną rozgrywkę i możliwość rywalizacji z przyjaciółmi w trybie wieloosobowym. „New Super Mario Bros.” to hołd dla korzeni serii, zachowujący jednocześnie świeżość i atrakcyjność dla graczy w każdym wieku.

Sprzedane egzemplarze: 30.80 miliona


 

Wyżej wymienione tytuły na Nintendo DS to jedynie wierzchołek góry lodowej w bogatej bibliotece tytułów, jakie konsola ta nam oferuje. Wciąż wspominamy te produkcje z nostalgią, uśmiechając się na myśl o godzinach spędzonych na rozgrywce. Niezależnie od tego, czy byliśmy zafascynowani wirtualnymi hodowlami w Animal Crossing, czy też szlifowaliśmy swoje umiejętności w Mario Kart DS. Nintendo DS zdecydowanie dostarczała (i dalej dostarcza) niezapomnianych doznań rozrywkowych milionom graczy na całym świecie.

Ostatecznie, lista najlepiej sprzedających się gier na Nintendo DS to nie tylko zestawienie sukcesów komercyjnych, ale także zbiór historii, które każdy gracz mógł napisać samodzielnie, trzymając w dłoniach tę wyjątkową konsolę przenośną.

MOŻE CIEBIE ZAINTERESOWAĆ: 

TOP 10 najdziwniejszych akcesoriów do konsoli Nintendo DS

Nie tylko Pokemony i Castlevania! W co zagrać na Gameboy Advance?Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.