ANIME I MANGA ARTYKUŁ PORADNIK

Baki – W jakiej kolejności oglądać anime?

Dla wielu nowych widzów, kolejność oglądania anime Baki może być nieco myląca. Czy powinniście zaczynać od Baki czy Baki Hanma? A może jest jakaś inna sekwencja, która lepiej oddaje fabułę i rozwój postaci? Wyjaśnijmy to! 

 

Świat anime jest pełen fascynujących serii, z których każda oferuje unikalne historie, postaci i przygody. Jedną z takich serii jest „Baki”, która zdobyła sobie szerokie grono fanów dzięki dynamicznym, brutalnym walkom i niezwykłym postaciom.

Nowi widzowie często zastanawiają się od czego zacząć przygodę z Bakim. Na Netflixie dostępne są bowiem dwie różne serie – Baki oraz Baki Hanma. Pozwólcie, że wytłumaczę wam jak to wszystko wygląda.

Anime Baki Hanma traktuje się jako bezpośrednią kontynuację serii Baki z 2018 roku. Niemniej jednak, Baki Hanma napisano jako tzw. „stand-alone series”, co oznacza, że w teorii można zacząć oglądać tytuł, bez znajomości prequela.

Jeśli zamierzacie jednak zabrać się za serię chronologicznie, właściwą kolejnością są wszystkie sezony Baki, a następnie Baki Hanma. Obydwie są rzecz jasna dostępne na Netflixie.

Warto wspomnieć, że tytuły związane z Bakim dostępne na Netflixie to nie wszystkie jakie istnieją! Osoby, które chcą zabrać się za oglądanie tej serii najdokładniej jak się da, powinny kierować się następującą chronologią:

  • Baki The Grappler (2001)
  • Grappler Baki: The Ultimate Fighter(1994)
  • Baki The Grappler Season 2: The Ultimate Tournament (2001)
  • Baki: Most Evil Death Row Convicts Special Anime – Odcinek Specjalny (2016)
  • Baki (2018) – Netflix
  • Baki: The Great Raitai Tournament (2020) – Netflix (Saga Wielkiego Turnieju Raitai)
  • Baki Hanma (2021-obecnie) – Netflix

Pamiętajmy, że wybór kolejności oglądania finalnie zawsze zależy od indywidualnych preferencji i gustu. Bez względu jednak na to, od której serii zaczniemy, Baki oferuje niezapomnianą podróż w świat niesamowitych walk i emocjonujących przygód. Warto dać tej serii szansę i doświadczyć tego, co ma do zaoferowania poprzez dobrze przemyślaną trasę oglądania.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.