ARTYKUŁ GAMING INTERNET

9 ciekawostek i easter egg’ów z uniwersum Cyberpunk 2077

Po 8 latach czekania i dwóch latach budowania intensywnego hype’u, Cyberpunk 2077 w końcu wylądował i mimo że reakcje graczy są mocno rozstrzelone między najlepszą grą dekady, a niedokończonym crapem – trzeba RED’om oddać, że projekt oraz ilość detali Night City robią spore wrażenie. Przy produkcji tej skali nie dziwi fakt, iż świat przedstawiony kryje w sobie sporo intrygujących smaczków lub nawiązań popkulturowych, a w poniższym zestawieniu poznacie te z nich, które są najbardziej interesujące. Oto 9 ciekawostek i easter egg’ów z uniwersum Cyberpunk 2077:



1. Ananas na pizzy to praktyka, za którą w Night City grozi więzienie 

Technologia przyszłości w Cyberpunk 2077 umożliwia nam skanowanie napotkanych przechodniów w celu poznania ich danych osobowych, słabości – oraz w niektórych przypadkach – przeszłości kryminalnej. Zbadani bohaterowie niezależni potrafią być poszukiwani z wielu powodów, jednak najciekawszym z nich jest zdecydowanie „nielegalne użycie ananasa lub produktu pokrewnego na pizzy”, co według lokalnego prawa, jest naruszeniem ustawy o Aktach profanacji pizzy.

2. Samobójstwa pracowników korporacji w dzielnicy Corpo Plaza 

Życie w korporacjach jest powszechnie kojarzone z pracą niezbyt przyjemną, najczęściej wykonywaną pod bardzo wysoką presją. Los pracowników tego typu firm zdaje się być wyjątkowo ciężki w dzielnicy Corpo Plaza. Jeśli spędzicie w tej lokacji odpowiednią ilość czasu, macie dużą szansę spotkać się ze smutnym widokiem postaci niezależnych, które kończą swoje życie, wyskakując przez okno któregoś z biurowców.

3. Pan Twardeusz… 

W świecie Cyberpunk 2077 nie brakuje unikalnych elementów arsenału, a jednym z najbardziej oryginalnych oręży jest zdecydowanie… Pan Twardeusz. Ta śmiercionośna broń biała jest w stanie połamać niejednego przeciwnika, a w opisie samego przedmiotu znalazł się powiązany z jego nazwą cytat, pochodzący z najsłynniejszego trzynastozgłoskowca Adama Mickiewicza.

4. JC i Little Smoke

W futurystycznym Night City znaleźć możemy różnorodne zapis rozmów, z których jedna dość jawnie nawiązuje do kultowego GTA San Andreas. Nazwy bohaterów zostały… zmienione nie do poznania, jednak puenta legendarnego dialogu znalazła się w grze CD Projektu w niezmiennej, ponadczasowej formie.



5. Hideo Kojima w Cyberpunk 2077

Podczas akcji w hotelu Konpeki Plaza, zaraz po zameldowaniu się w recepcji, mamy możliwość udania się bezpośrednio do pokoju lub rozejrzenia się po hotelowym barze. Jeśli chcecie stanąć twarzą w twarz z Hideo Kojimą warto zdecydować się na tę drugą opcję. Wspomniane cameo łatwo przegapić, a więc jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę w Night City, zapamiętajcie tą lokacje.

6. … skoro jest Kojima to musi być też Death Stranding 

Po wykonaniu pierwszej misji pobocznej u detektywa Rivera Warda, jakiś czas później otrzymujemy od niego zlecenie w sprawie seryjnego mordercy. Podczas przeszukiwania powiązanej z zadaniem kliniki, natknąć możemy się na widok bardzo dobrze znany fanom Death Stranding – ełdeka umieszczonego na piedestale.

7. Postać Viktora Vectora zainspirowana pracownikiem CD Projektu 

Wygląd najlepszego ripperdoca w dzielnicy Watson nie jest dziełem przypadku. Twarz bohatera wzorowana była na Sebastianie Kalembie, który jest Dyrektorem Animacji w CD Projekt RED. Modeli postaci opartych na innych członkach rodzimej firmy na pewno znaleźć można więcej, jednak Kalemba wprost pochwalił się swoją wirtualną wersją jeszcze w lipcu.

8. Paweł Jumper w Cyberpunk 2077!

Paweł Jumper przeżywa ostatnio potężny renesans. Legendarny film otrzymał ostatnio remaster do 1440p, a sam Pan Paweł już niedługo doczeka się otwarcia skateparku nazwanego swoim imieniem. Obecności znanego polskiego kaskadera nie zabrakło również w Cyberpunk 2077, gdzie znaleźć można interesujące nawiązanie do wspomnianej perełki polskiej sieci. Poza powyższym nawiązaniem w postaci retrospektywnej scenerii, w grze znalazła się również kultowa kwestia Jumpera: „Ała, no k***a rzeczywiście”, którą losowo potrafią wykrzyczeć niektórzy z przechodniów lub wrogów.

9. Is This a JoJo Reference?

Podczas zabawy z trybem fotograficznym możemy wybrać najrozmaitsze pozy dla naszego/naszej V. Jedną z nich jest ustawienie ciała doskonale znane fanom serii JoJo’s Bizzare Adventure. W tym samym trybie znalazło się również nawiązanie do Sailor Moon – również w postaci charakterystycznej możliwości pozy:



Jeśli udało wam się znaleźć inne ciekawe easter eggi w Cyberpunku 2077, dajcie o nich znać w komentarzu! 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.