ARTYKUŁ POKEMON

Mroczna natura Drifloona. Pokémon, który porywa dzieci?

Uniwersum Pokémon, w czasie swojego długiego i równie popularnego żywota, zaprezentowało nam prawie 900 unikalnych stworków, dodawanych partiami wraz z premierami wszystkich ośmiu generacji. Wiele z nich posiada tajemniczą naturę, a przykładem Pokémona, który może pochwalić się całkiem mrocznym nawykiem, zdecydowanie jest Drifloon. 

Każdy z Pokémonów, poza wyraźną różnicą wizualną, która bardziej wprawionym trenerom pozwala na zidentyfikowanie go na pierwszy rzut oka, posiada zestaw unikalnych cech oraz zachowań, które są charakterystyczne dla danej rasy. Informacje o wielu stworkach zdobywamy podczas grania w poszczególne odsłony serii, oglądając anime, czy nawet grając w grę karcianą opartą na uniwersum. Źródłem wszechwiedzy natomiast, jest nieodłączny element każdej głównej odsłony cyklu, czyli Pokédex, który zarówno w grach, jak i produkcjach filmowych, pełni rolę szczegółowej encyklopedii, zawierającej informację o każdym z Pokémonów, którego możemy spotkać.

Urządzenie, które zaimplementowane zostało do każdej z głównych odsłon serii, pozwoli nam na zdobycie dosyć dużej dawki wiedzy o każdym z interesujących nas Pokémonów, tym bardziej, że zawiera ono nieco inne informację o każdym z nich – w zależności od odsłony, w którą gramy. Istnieje wiele Pokémonów, o których wcale nie zrobiło się zbyt głośno, a skrywają one niejeden mroczny sekret. Jednym z nich jest Drifloon, a o to co możemy o nim wyczytać w Pokédex’ie, na przestrzeni kilku wybranych części serii:Diamond – “Pokémon uformowany z dusz zmarłych ludzi oraz innych Pokémonów. Lubi wilgoć.”

Pearl – “Przyczepia się on do rąk dzieci, aby następnie je ukraść. Te najczęściej okazują się za ciężkie i kończy on ciągnięty niczym zwykły balon”

Drifloon zadebiutował w uniwersum wraz z IV. generacją, która pojawiła się wraz odsłonami Diamond oraz Pearl. Właśnie w tych częściach dostajemy pierwsze informację o tym Pokémonie, jednak te zaczynają nabierać jeszcze bardziej mrocznego obrotu w kolejnych odsłonach gry z generacji VII. – Sun oraz Moon.

Sun – ” Historie mówią o sytuacjach, w których łapie się on dłoni małych dzieci, aby następnie pociągnąć je ze sobą w zaświaty. Nie lubi ciężkich dzieci.”

Moon – “Jeśli z jakiegoś powodu zostanie przebity, jego dusza wydostaje się z jego ciała, czemu towarzyszy przerażający wrzask.”

Historia zyskuje na szczegółach wraz z kolejnymi częściami z przedrostkiem ‘Ultra-‘. W Pokémon Ultra Moon czytamy o tym, że wzrost Drifloona zwiększa się wraz z każdym dzieckiem, które pomyślnie zostanie dociągnięte do zaświatów. Nie inaczej jest w przypadku jego ewolucji – Drifblima. Ten jest odpowiednio większy i wyglądem przypomina bardziej sterowiec niż balon, a w Pokédex’ie najnowszej odsłony gry, Pokémon Shield, znajduje się przy nim równie straszny, co intrygujący wpis:

“Łapie on ludzi i odlatuje wraz z nimi ponad horyzont. Dokąd się udają? Tego nie wie nikt.”źródło: screenrant.com

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: