ARTYKUŁ POKEMON

Mroczna natura Drifloona – Pokémon, który porywa dzieci?

Uniwersum Pokémon, w czasie swojego długiego i równie popularnego żywota, zaprezentowało nam ogrom unikalnych stworków. Wiele z nich posiada tajemniczą naturę, czego idealnym wręcz przykładem jest Drifloon. 

 

Każdy z Pokémonów, poza wyraźną różnicą wizualną posiada zestaw unikalnych cech oraz zachowań, które są charakterystyczne dla danej rasy.

Informacje o wielu stworkach zdobywamy podczas grania w poszczególne odsłony serii, oglądając anime, czy nawet grając w grę karcianą opartą na uniwersum. Źródłem wszechwiedzy natomiast, jest nieodłączny element każdej głównej odsłony cyklu. Chodzi oczywiście o Pokédex, który zarówno w grach, jak i produkcjach filmowych, pełni rolę szczegółowej encyklopedii, zawierającej informację o każdym z Pokémonów.

Urządzenie, które zaimplementowane zostało do każdej z głównych odsłon serii, pozwoli nam na zdobycie informacji o każdym z interesujących nas Pokémonów. Co ciekawsze, zawiera ono nieco inne informację o każdym z nich – w zależności od odsłony, w którą gramy.

Istnieje wiele Pokémonów, o których wcale nie zrobiło się zbyt głośno, a skrywają one niejeden mroczny sekret. Jednym z nich jest Drifloon, a o to co możemy o nim wyczytać w Pokédex’ie, na przestrzeni kilku wybranych części serii:

Wpisy z PokedexDiamond – „Pokémon uformowany z dusz zmarłych ludzi oraz innych Pokémonów. Lubi wilgoć.”

Pearl – „Przyczepia się on do rąk dzieci, aby następnie je ukraść. Te najczęściej okazują się za ciężkie i kończy on ciągnięty niczym zwykły balon”

Drifloon zadebiutował w uniwersum wraz z IV. generacją, która pojawiła się wraz odsłonami Diamond oraz Pearl. Właśnie w tych częściach dostajemy pierwsze informację o tym Pokémonie. Te zaczynają nabierać jeszcze bardziej mrocznego obrotu w kolejnych odsłonach gry z generacji VII. – Sun oraz Moon.

Sun – ” Historie mówią o sytuacjach, w których łapie się on dłoni małych dzieci. Następnie ciągnie je ze sobą w zaświaty. Nie lubi ciężkich dzieci.”

Moon – „Jeśli z jakiegoś powodu zostanie przebity, jego dusza wydostaje się z jego ciała, czemu towarzyszy przerażający wrzask.”

Historia zyskuje na szczegółach wraz z kolejnymi częściami z przedrostkiem 'Ultra-’. W Pokémon Ultra Moon czytamy, że wzrost Drifloona zwiększa się wraz z każdym dzieckiem, które pomyślnie zostanie dociągnięte do zaświatów. Nie inaczej jest w przypadku jego ewolucji – Drifblima.

Ten jest odpowiednio większy i wyglądem przypomina bardziej sterowiec niż balon. W Pokédex’ie wersji Pokémon Shield, znajduje się przy nim równie straszny, co intrygujący wpis:

„Łapie on ludzi i odlatuje wraz z nimi ponad horyzont. Dokąd się udają? Tego nie wie nikt.” 

2 komentarze

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.