ARTYKUŁ GAMING INTERNET

Mutekimaru może być pierwszą rybą na świecie, która ukończy grę Pokemon Sapphire!

Gry z serii Pokemon, są na tyle proste, iż w założeniu (z większym lub mniejszym trudem) powinni móc je przejść nawet najmłodsi gracze. Dzieci i ryby łączy to, że oboje głosu nie mają, ale czy oboje będą w stanie ukończyć grę Pokemon Sapphire? Okazuje się, że jest to wysoce prawdopodobne. 

Japoński YouTuber Mutekimaru Channel założył kanał poświęcony gameplay’owi z gry Pokemon Sapphire, w którym za rozgrywkę odpowiedzialny jest nie kto inny, jak jego rybka z gatunku bojowników wspaniałych – Mutekimaru.

Twórcę od dłuższego czasu nurtowało pewne pytanie, a mianowicie „Czy moja ryba będzie w stanie przejść grę Pokemon Sapphire na konsoli Gamecube?” Właściciel rybki postanowił rozwiać swoje własne wątpliwości, rzucając Mutekimaru na głęboką wodę.Od nieco ponad miesiąca, na kanale Japończyka, prowadzona jest transmisja na żywo, w której Mutekimaru przechodzi wspomnianą wcześniej produkcję od samego jej początku. Aby cały eksperyment miał jakiekolwiek szanse powodzenia, mężczyzna podjął odpowiednie kroki w celu umożliwienia rybce jak najlepszej formy sterowania.

Akwarium Mutekimaru zostało podzielone na 9 segmentów, z których każdy odpowiadał za inny klawisz na kontrolerze konsoli. YouTuber następnie ustawił kamerę śledzącą pozycję rybki w akwarium, która w połączeniu ze specjalnie przygotowaną płytką PCB,  połączoną bezpośrednio z konsolą GameCube, pozwoliła Mutekimaru na rozpoczęcie wyzwania.

Akwarium podzielone zostało na 9 segmentów: 3xA, 2xB oraz  4 klawisze kierunkowe

Twórca jedynie na samym początku gry ułatwił Mutekimaru zadanie, przewijając początkowe dialogi oraz tworząc rybce jej własnego trenera. Od tej jednak pory, rybka była zdana na siebie. Pierwszym wyzwaniem przed jakim stanął Mutekimaru było wyjście z ciężarówki, z czym poradził on sobie w nieco ponad półtorej minuty. 

Następne zadanie było znacznie trudniejsze, bowiem po odwiedzeniu własnego domu należy wejść na górę oraz ustawić zegar naścienny, będący równocześnie wewnętrznym czasomierzem tytułu. Ten etap zajął Mutekimaru dokładnie 35 minut. Prawdziwe problemy zaczęły się dopiero później.

Znacznie trudniejszy okazał się być kolejny krok, którym było wejście na drugie piętru sąsiedniego domostwa oraz porozmawianie z May. Rybce udało się to zrobić dopiero po 19 godzinach i 10 minutach. (i tak całkiem nieźle biorąc pod uwagę, że nawet nie zdaje sobie sprawy, że w cokolwiek gra) 

Mutekimaru miał duży problem z wejściem do właściwego domku
19:10:34 – Zadanie wykonane pomyślnie!

Po wykonaniu wszystkich powyższych kroków, Mutekimaru mógł w końcu opuścić miasto startowe. Problem w tym, że wyjście z miasta jest tylko jedno i jest ono dosyć wąskie. Na rozwój sytuacji widzowie musieli czekać aż do 59 godziny i 20 minuty transmisji. 

Niedługo później nastąpił niezwykle ważny moment, w którym Mutekimaru musiał wybrać swojego startera, aby uratować Profesora Bircha od krwiożerczej Poochyeny.  Wybór padł na Torchica, który został nazwany oryginalnym imieniem „Nohohohoho”. Dzika Poochyena została pierwszym zgładzonym przez rybkę przeciwnikiem. Tak właśnie rozpoczął się najoryginalniejszy gameplay w historii YouTube, który aktualizowany jest każdego dnia. Po licznych walkach oraz pozyskaniu nowego towarzysza – Zigzagoona imieniem „A!!”- Mutekimaru zdołał ewoluować Torchica w Combuskena oraz po nieco ponad 373 godzinach – zdobyć pierwszą odznakę Kamiennej Sali! 

 

Pierwsza odznaka zdobyta!

Przygoda Mutekimaru trwa (w chwili pisania tego artykułu) od ponad 700 godzin, a rybce w międzyczasie udało się zdobyć drugą odznakę oraz rozbudować swoją drużynę o kolejne dwa Zigzagoony, Arona, Poochyene oraz Swellowa. Od początku całego wyzwania, podział sekcyjny w akwarium ulegał zmianie kilkukrotnie, głównie ze względu na to, że Mutekimaru wyjątkowo preferował prawą stronę akwarium, co mocno spowalniało całe przedsięwzięcie.

Obecnie akwarium podzielone jest na 16 segmentów, których rozkład jest na bieżąco aktualizowany na podstawie obserwacji zachowania rybki. 

Kilkunastogodzinne transmisje ze zmagań rybki odbywają się codziennie, a po zakończeniu każdej z nich, ich zapis trafia na kanał twórcy w postaci filmu. Tą trwającą w chili pisania tego artykułu możecie znaleźć poniżej, natomiast wszystkie poprzednie znajdują się na kanale YouTubera. 

źródło: SoraNews24 / YouTube

3 komentarze

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.