ARTYKUŁ POKEMON TCG

Pokemon TCG 151 – Najdroższe karty, informacje, data premiery w Polsce

Pokemon TCG: Scarlet & Violet 151 to dodatek, który sprawił, iż o karciance Pokemon TCG znów zrobiło się bardzo głośno! Set zadebiutował w Japonii kilka miesięcy temu, praktycznie od dnia premiery schodząc ze sklepowych półek niczym świeże bułeczki.

Skąd tak duża popularność tego konkretnego dodatku? Kiedy premiera wersji anglojęzycznej? Wszystkiego dowiesz się w tym artykule! 

 

Choć Pokemon TCG jako gra karciana trzyma się bardzo solidnie praktycznie odkąd powstała, istnieją dodatki przez które hype dociera poza stałą społeczność gry. Jednym z nich, zdecydowanie jest Pokemon 151, który w Japonii – oczywiście w wariancie japońskojęzycznym –  zadebiutował 16 czerwca 2023 roku.

Ów dodatek błyskawicznie poznikał z ofert oficjalnych sklepów i szybko zaczął być sprzedawany po zawyżonych cenach na forach aukcyjnych. Co więcej, szybko wystąpiły problemy z podażą, za które The Pokemon Company, kilka dni po premierze przepraszało wielu niedoszłych kupców.
Powody popularności Pokemon 151

 

Hype wokół 151 bynajmniej nie wytworzył się znikąd. Zestaw zawdzięcza swoją popularność przede wszystkim temu, iż przesiąka nostalgią, która to w przypadku marki Pokemon, zawsze działa największe cuda. Maskotką seta został uwielbiany przez wszystkich Mew, a wszystkie karty oscylują wokół pierwszej generacji kieszonkowych stworków, które zajmują w Pokedexie dokładnie 151 pozycji.

Wszystkie karty otrzymały prześliczne ilustracje, które zdaniem wielu czynią 151 jednym z najlepszych pod kątem artystycznym dodatków wszechczasów. Po raz pierwszy od ponad 20 lat do Pokemon TCG powrócił też Kadabra, który w ramach 151 zasilił karciankę po dwóch dekadach nieobecności, spowodowanej słynnym procesem z iluzjonistą Urim Gellerem.  

Nintendo, po ponad 20 latach zakazu, może znowu drukować karty z Kadabrą!

Wszystko to wzbogacone jest o jeszcze jeden składnik, a konkretnie przewidywany przez internautów wysoki potencjał inwestycyjny. W każdym dodatku tradycyjnie znajdzie się kilka kart wartych spore pieniądze, jednak w japońskiej wersji 151 jest ich wyraźnie więcej niż zazwyczaj.

Wszystko przez to, iż karty Reverse Holo w tym dodatku (w normalnym wariancie ozdobione PokeBall’ami) trafić można w wariancie Master Ball. Poniżej możecie zobaczyć jak ta drobna, acz znacząca różnica wpływa na cenę dostępnego w japońskiej wersji dodatku Pikachu.

! Aktualizacja [16.09.2023] – W angielskiej wersji dodatku niestety zrezygnowano z PokeBall i Master Ball Holo.

Przykładowe porównanie cen zwykłego Poke Ball Reverse Holo oraz znacznie rzadszego Master Ball Reverse Holo w Pokemon 151. *Cena kart mogła ulec zmianie od czasu stworzenia powyższej grafiki. Różnica cenowa między wariantami Poke Ball i Master Ball nadal jest jednak bardzo spora.

Najdroższe karty w dodatku Pokemon TCG 151

 

W japońskiej wersji Pokemon 151 znaleźć można wiele kart, które już teraz kosztują setki dolarów za sztukę. Największą popularnością cieszą się choćby wspomniane wyżej karty Master Ball oraz karta Erika’s Invitation w wersji Alternative Art.

Warto pamiętać, że niekoniecznie te same karty pozostaną najdroższymi w nadchodzącej wersji angielskiej! Ceny poszczególnych z nich pomiędzy wariantem japońskim i angielskim mogą się znacznie różnić. Niemniej jednak – karty, które znajdziecie w poniższym rankingu najprawdopodobniej zachowają podobną hierarchię wartości w angielskim wariancie.

Najdroższe japońskie karty z Pokemon TCG 151

 

Data premiery angielskiej wersji Pokemon 151

 

Sprzedaż anglojęzycznej wersji dodatku Pokemon TCG 151 na terenie Polski planowo ma ruszyć już 22 września 2023 roku! Karty z nadchodzącego dodatku już teraz jednak zamówić możecie w przedsprzedaży.

W tym miejscu warto wspomnieć, że w związku z ogromną popularnością dodatku, na rynek może trafić wiele nieoryginalnych boosterów. Przed potencjalnym zakupem koniecznie sprawdźcie więc czy dokonujecie go u zaufanego sprzedawcy.

Jednym z takich miejsc jest serdecznie polecany przez nas LootQuest.pl, na którym kupicie wyłącznie oryginalne karty Pokemon TCG 151 i nie tylko! 

#reklama #wspolpraca

 3 komentarze

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.