ARTYKUŁ GAMING RANKING

TOP 10 najdziwniejszych akcesoriów do konsoli Nintendo DS

Nie masz czasu czytać? Obejrzyj film oparty na treści poniższego artykułu:


Kultowy Nintendo DS (Dual Screen) zadebiutował na przełomie lat 2004-2005, szybko zyskując ogromną popularność nie tylko w Japonii, lecz przede wszystkim w Ameryce Północnej i Europie. Konsola do dziś cieszy się mianem najlepiej sprzedanego handhelda na całym świecie, będąc przy tym drugim najliczniej sprzedanym sprzętem do gier w historii. 

 

Powyższy wstęp w dużym skrócie opisuje konsolę przenośną, której egzemplarz miało każde amerykańskie (i prawie każde europejskie) dziecko. To właśnie na niej debiutowały gry takie jak New Super Mario Bros, Nintendogs, Mario Kart DS czy odsłony 4. i 5. generacji Pokemon.

Wymienione tytuły kojarzy zapewne większość z was, jednak wśród 2957 zaindeksowanych gier wydanych na DS’a, istnieje część wyjątkowych produkcji, wymagających zakupu dodatkowych akcesoriów. W poniższym rankingu przyjrzymy się peryferiom do DS’a, o których istnieniu mogliście nie mieć pojęcia.

Oto 10 najdziwniejszych akcesoriów do Nintendo DS: 

 

#10. Nintendo DS Headset 

Okazuje się, że dedykowany headset dla DS’a istnieje i to mimo znikomego zastosowania. Nintendo DS Headset został wydany w 2006 roku w Japonii oraz – po około roku – w Ameryce Północnej. Data premiery akcesorium zbiegła się z premierą gier Pokemon Pearl oraz Pokemon Diamond, co bynajmniej nie było przypadkiem. Odsłony 4. generacji Pokemon stanowiły jedną z nielicznych okazji na wykorzystanie możliwości headset’u w jednym z trybów sieciowych gry.

Żaden inny popularny tytuł na konsolę nie wspierał omawianego akcesorium, co stawia sens jego powstania pod sporym znakiem zapytania.


#9. Browser Pack + Memory Expansion Pack 

 

Choć handheld od Nintendo nie podsiadał zaimplementowanej przeglądarki, istniał pewien sposób, aby z niej skorzystać. Surfowanie po sieci umożliwiał, sprzedawany od lutego 2006 roku, Nintendo DS Browser! Produkt stanowił port przeglądarki Opera 8.5 i został stworzony we współpracy z firmą Opera Software.

Aby wszystko działało prawidłowo należało wykorzystać oba dostępne sloty na kartridże. Na jednym znajdowała się sama przeglądarka, natomiast drugi (wkładany do wejścia GBA) zajmowany był przez tzw. Memory Expansion Pack. Jego jedynym celem było dorzucenie konsoli 8 MB dodatkowej pamięci RAM, bez których korzystanie z przeglądarki nie byłoby możliwe. Akcesorium wydano w większości regionów na świecie, jednak nigdy nie cieszyło się ono zbyt dużą sprzedażą.


#8. DS Motion Pack 

Omówiony wyżej Memory Expansion Pack zdecydowanie nie jest jedynym kartridżem Gameboy Advance, poszerzającym możliwości DS’a. Kolejnym tego typu wynalazkiem jest kasetka Motion Pack, którą sprzedawano w zestawie z grą Tony Hawk’s Motion. Kartridż wzbogacał handhelda o funkcje żyroskopowe, dzięki którym w niektórych grach możliwe było sterowanie ruchowe.

W gwoli ścisłości były to dokładnie…. 2 gry! Wcześniej wspomniany Tony Hawk’s Motion oraz Hue Pixel Painter.


#7. Faceningscan

Do czasów nadejścia DSi z 2008 roku, konsole przenośne Nintendo nie posiadały wbudowanych kamer. Już do klasycznego Gameboya, można było jednak kupić akcesorium o jednoznacznej nazwie Gameboy Camera, które czyniło z naszej konsoli pełnoprawny kiepski aparat. Bliźniaczo podobne rozwiązanie dostępne było dla konsoli DS, lecz sprzedawano je pod nazwą Faceningscan.

Faceningscan to kartridż z efektownie wyskakującym obiektywem, który – podobnie jak Motion Pack – wspierał zaledwie dwa tytuły. Mowa o Face Training oraz Shiseido Beauty Solution Kaihatsu Center Kanshuu: Project Beauty, z których oba wymienione polegały na trenowaniu mięśni twarzy.




#6. Nintendo DS Wireless Keyboard 

Nintendo Wireless Keyboard – jak sama nazwa wskazuje – jest bezprzewodową klawiaturą dla Nintendo DS. Co więcej, jest to jedyna licencjonowana klawiatura dla tego systemu. Akcesorium nabyć można było jedynie w zestawie z grą Learn with Pokémon: Typing Adventure, uczącej szybkiego pisania.

Wspomniany tytuł jest najprawdopodobniej jedną z najmniej znanych gier z serii Pokemon. Rozgrywka polegała na jak najszybszym wpisaniu poprawnych nazw zmierzających w naszą stronę stworków. Fragmenty gameplay’u możecie zobaczyć w poniższym materiale:


#5. Taito Paddle Controller 

Jednym z najoryginalniejszych rozszerzeń DS’a z całego zestawienia prawdopodobnie jest specjalny kontroler wyprodukowany przez firmę Taito. Paddle Controller był akcesorium ekskluzywnym dla Japonii, które funkcjonalnością nawiązywało do gałki używanej w automatach Pong. Specjalny kartridż sprzedawano zarówno osobno (w kilku wariantach kolorystycznych) jak i w zestawie z grą Arkanoid DS.

Poza Arkanaoid DS, wspierane przez Paddle Controller tytuły to: Space Invaders Extreme, Space Invaders Extreme 2 oraz Space Bust-a-Move.


#4. DS Easy Piano 

Czy marzyło Ci się kiedyś przemienienie swojego DS’a w jednooktawowe pianino? Mi też nie, jednak jest to w pełni możliwe dzięki akcesorium firmy Valcon Games z 2010 roku. Easy Piano Keyboard to niemały kartridż, umożliwiający naukę gry na pianinie bezpośrednio na Nintendo DS.

Urządzenie sprzedawano w zestawie z grą Easy Piano, która już na zawsze pozostała jedynym tytułem kompatybilnym z akcesorium.




#3. Guitar Hero DS Guitar Grip 

Stworzenie portu Guitar Hero na Nintendo DS brzmi jak ciężki orzech do zgryzienia, jednak okazuje się, że nie ma rzeczy niemożliwych. Kontroler Guitar Grip zadebiutował w 2008 roku i sprzedawano go w zestawie z grą Guitar Hero: On Tour. Okradzione z pomarańczowego przycisku akcesorium wpinało się do slotu GBA, a rolę strun pełnił ekran dotykowy konsolki. Wisienką na torcie był specjalny rysik w kształcie kostki gitarowej.

Akcesorium działało z aż trzema odsłonami Guitar Hero oraz DS’owym Band Hero.


#2. Detektory Słońca 

Wyjątkowo niecodziennym pomysłem na wykorzystanie DS’owego wejścia GBA wykazali się twórcy gry Lunar Knights z 2006 roku. Wkładając do konsoli jeden z 3 kartridżów z grami z serii Boktai, aktywować mogliśmy trzy różne efekty, wpływające na rozgrywkę Lunar Knights. Wszystko dzięki umieszczonym w kartridżach sensorach wykrywających światło słoneczne.

Przez załadowanie kartridża z grą Boktai: The Sun Is in Your Hand nasza postać regenerowała punkty energii. Podobnie działo się w przypadku tytułów Boktai 2: Solar Boy Django  oraz Shin Bokura no Taiyō: Gyakushū no Sabata, które kolejno wpływały na regenerację punktów życia oraz transu.


#1. Didget Glucose System 

Za najbardziej abstrakcyjny wynalazek całego zestawienia zdecydowanie można uznać DS’owe akcesorium od firmy Bayer. Czyni on z naszej konsoli nic innego jak miernik poziomu glukozy we krwi! Pomysłodawcą akcesorium był Paul Wessel, który wpadł na pomysł stworzenia urządzenia przez swojego syna chorującego na cukrzycę.

Akcesorium wydano w 2010 roku i sprzedawano je w zestawie z grą Knock Em Downs World Fair. Wspomniany tytuł był serią mini gier, w których grający był nagradzany za regularne mierzenie poziomu cukru we krwi.


ZOBACZ RÓWNIEŻ: 10 najlepiej sprzedających się gier Pokemon w historii!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Discover more from MUSH.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading