ARTYKUŁ POKEMON RANKING TCG

TOP 5 wyjątkowych ilustratorów kart Pokemon TCG!

Każdy gracz Pokemon TCG zdaje sobie sprawę, że ilustracje nie tylko cieszą oko, ale także wpływają na unikalność – oraz często – cenę danej karty. Dzisiaj przyjrzymy się najbardziej wyjątkowym artystom, którzy wnieśli do tego uniwersum swój indywidualny sznyt!

 

Ilustracje kart Pokemon stanowią duszę TCG z uniwersum kieszonkowych stworków, nieprzerwanie wywołując nostalgie oraz uśmiech na twarzach graczy i kolekcjonerów. To właśnie one przenoszą nas do magicznego świata Pokemonów, gdzie każda karta kryje w sobie nie tylko konkretne statystyki, ale również historię i emocje.

Nad wizualną warstwą gry pracuje masa utalentowanych artystów, których nie sposób byłoby wymienić w jednym artykule. Postanowiłem więc wybrać 5 moim zdaniem najciekawszych ilustratorów i ilustratorek, których projekty da się rozpoznać na pierwszy rzut oka. Zapraszam! (kolejność przypadkowa)

Nim przejdziemy do samego zestawienia, przypominam, że jeśli chcecie zakupić karty Pokemon róbcie to tylko w sprawdzonych miejscach! Na rynku pojawia się coraz więcej coraz lepiej wykonanych podróbek, na które łatwo się naciąć. Porządnym źródłem oryginalnych kart Pokemon TCG jest LootQuest.pl. Zamówicie tam produkty z najnowszego dodatku Pokemon: Scarlet & Violet 151 i wiele więcej. Serdecznie polecam!

[reklama] [współpraca]

 

TOP 5 wyjątkowych ilustratorów kart Pokemon TCG

 
#5. Ken Sugimori 

 

Zestawienia takiego jak to ciężko nie zacząć od prawdziwego OG całej marki Pokemon. Ken Sugimori to japoński artysta i ilustrator, urodzony 27 stycznia 1966 roku w Tokio. Jest znany przede wszystkim jako główny projektant i ilustrator Pokemonów w Pokemon Company International.

To właśnie ten Pan odpowiada m.in. za projekty wszystkich 151 pokemonów składających się na I generację! Jego unikalny styl artystyczny, łączący elementy fantastyczne i przyjazne dla dzieci, wpłynął na kształtowanie wizerunku tej popularnej marki. Jego ilustracje z łatwością napotkamy w ówczesnych dodatkach, jednak jego charakterystyczny styl najlepiej wybrzmiewa w vintage setach, takich jak Jungle, Fossil czy Base Set.

Licznik kart zilustrowanych przez Kena Sugimori’ego na dzień dzisiejszy prezentuje liczbę 1026(!). Wszystkie ilustracje jego autorstwa możecie podejrzeć tutaj, zaś poniżej możecie zobaczyć wybrane z nich:


#4. Mitsuhito Arita

 

Urodzony w 1971 roku w Osace, Mitsuhito Arita ma znaczący wpływ na wygląd kart Pokemon TCG i jest jednym z artystów odpowiedzialnych za tworzenie niektórych z najbardziej rozpoznawalnych ilustracji. To właśnie jemu zawdzięczamy m.in. projekt świętego graala kolekcjonerów, jakim jest ikoniczny dziś Classic Charizard.

Prace Arity charakteryzują się szczegółowa kreską, bogatymi kolorami i wyrazistym stylem. Ten zmieniał się na przestrzeni lat, jednak podobnie jak w przypadku Kena Sugimori’ego, najbardziej w zbiorowej pamięci kolekcjonerów zapisały się jego starsze projekty.

Na dzień dzisiejszy Mitsuhito Arita ma na koncie 687 zilustrowanych kart Pokemon. Wszystkie ilustracje jego autorstwa możecie podejrzeć tutaj, zaś poniżej możecie zobaczyć wybrane z nich:


#3. Kagemaru Himeno

 

Podobnie jak wyżej wspomniana dwójka, Kagemaru Himeno jest jedną z najdłużej działających ilustratorek Pokemon TCG. Artystka urodziła się w 1972 w prefekturze Kanagawa i wspierała markę Pokemon artystycznie od wczesnych lat jej funkcjonowania.

Ilustracje kart tworzone przez Kagemaru Himeno przepełnione są wszechobecną radością. Artystka ta odpowiada za jedne z najbardziej „kawaii” projektów w historii marki. Na tworzonych przez nią pracach często zobaczymy masę uśmiechów, kwiatów i eksplozji kolorów.

Co ciekawe, artystka ta odpowiada za jedną z najbardziej nietuzinkowych kart w historii Pokemon TCG. Mowa o _______’s Pikachu, czyli karcie która zadawała większe obrażenia gdy jej użytkownik miał w danym dniu urodziny. Karta jest oczywiście zakazana na turniejach, gdyż każdy musiałby mieć weryfikowany dowód osobisty podczas jej zagrania.

Kagemaru Himeno obecnie ma na koncie 644 zilustrowanych kart Pokemon. Wszystkie ilustracje jej autorstwa możecie podejrzeć tutaj, zaś poniżej możecie zobaczyć wybrane z nich:


#2. Yuka Morii

 

Jeśli chodzi o najbardziej nietuzinkowe ilustracje, Yuka Morii jest artystką, której pominąć zdecydowanie nie wolno. Jej prace zdecydowanie wyróżniają się na tle innych i na pewno nieraz zwróciliście uwagę na zaprojektowane przez nią ilustracje.

Urodzona w 1965 roku artystka jest nie tylko ilustratorką kart Pokemon, ale również projektantką maskotek i wykładowczynią ilustracji w Kuwasawa Design Institute. Swoje projekty tworzy ona inaczej niż każdy inny artysta współtworzący karty Pokemon TCG. Używana przez nią technika to life sculpting, opierająca się o tworzenie fizycznych modeli z gliny, a następnie ich fotografowanie.

Yuka Morii odpowiada za projekty 198 kart, z których pierwsze pojawiły się w secie Neo Discovery. Wszystkie ilustracje jej autorstwa możecie podejrzeć tutaj, zaś poniżej możecie zobaczyć wybrane z nich: 
#1. Tomokazu Komiya

 

Na sam koniec zostawiłem artystę, który osobiście jest moim ulubionym ilustratorem kart Pokemon. Jego charakterystyczny styl wyraźnie rozpoznamy na pierwszy rzut oka, gdyż wprowadza on do karcianki widoczny psychodeliczny sznyt.

Tomokazu Komiya jest reprezentantem prymitywizmu, czyli nurtu, który bierze na warsztat style nawiązujące do sztuki „prymitywnej”- od prehistorycznych malowideł do dziecięcych rysunków. Ilustracje jego autorstwa są zdeformowane i sprawiają wrażenie narysowanych przez dziecko. Prace Komiyi najbardziej odbiegają od family-friendly założenia marki Pokemon, często sprawiając wrażenie mrocznych i niepokojących.

Tomokazu Komiya do dziś zilustrował 262 karty, a pierwsze z jego projektów debiutowały w secie Neo Genesis. Wszystkie ilustracje jego autorstwa możecie podejrzeć tutaj, zaś poniżej możecie zobaczyć wybrane z nich: 

Świat Pokemon TCG to miejsce, gdzie sztuka spotyka się z rozrywką, tworząc niezapomniane doświadczenia dla graczy na całym świecie. Dzięki wyjątkowym ilustracjom stworzonym przez artystów, takim jak Ci, których przedstawiłem w powyższym TOP 5, każda karta staje się unikalnym dziełem sztuki.

Wybranie tylko pięciu ilustratorów z ogromnej rzeszy talentów pracujących nad kartami Pokemon TCG jest niezwykle trudne. Wyżej wymienieni artyści moim zdaniem zasłużyli jednak na szczególne wyróżnienie ze względu na swoją charakterystyczność i zdolności artystyczne.

 

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.