GAMING JAPONIA NEWS

100-metrowy mural z Super Mario już niebawem w Kyoto

W Japonii często spotkać można różnorakie urozmaicenia urbanistyki nawiązujące do popularnych utworów popkultury. Są już choćby pokemonowe studzienki czy One Piece’owe pomniki, lecz teraz nadszedł czas na mural z najpopularniejszym hydraulikiem! 

 

Już 20 października czeka nas premiera Super Mario Bros. Wonder, która to tradycyjnie ukaże się ekskluzywnie na Nintendo Switch. W związku z premierą gry czekają nas różnorakie ruchy marketingowe, a jeden z nich będzie miał miejsce w Kyoto!

Już niebawem w dawnej stolicy Japonii powstanie 100-metrowy mural nawiązujący do uniwersum Super Mario. Atrakcja pojawi się w pieszym przejściu podziemnym Shijo-dori, łączącym stację metra Shijo ze stacją kolejową Kyoto-kawaramachi.

Otwarcie zaplanowane jest na 1 października 2023 roku.Mural obejrzeć będzie można przez określony czas, jednak póki co nie ujawniono daty jego zniknięcia. Według dokumentu udostępnionego przez władze miasta Kyoto, jego dokładna lokalizacja to przestrzeń pomiędzy 10, a 11 wyjściem z przejścia podziemnego. Miejsce oznaczono znakami „展開場所” na poniższej mapce:

Jeśli planujecie podróż do Kyoto po 1 października warto rozważyć zakręcenie się w tamtej okolicy. Zwłaszcza, że na stacji Shijo (początek przejścia podziemnego) znajduje się Kyoto Poke Center!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.