GAMING NEWS TECHNOLOGIA

3DS i Wii U idą w odstawkę. Nintendo ogłosiło zamknięcie serwerów

Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Nie inaczej jest niestety w przypadku usług sieciowych konsol, które już dawno zostały wyparte przez nowsze rodzeństwo. Serwery online dla Nintendo 3DS oraz Wii U zakończą swój żywot już niebawem. 

 

W sierpniu tego roku dowiedzieliśmy się o planowanym zamknięciu usług sieciowych konsoli Xbox 360. Okazuje się, że nie jest to jedyna konsola, która w 2024 roku utraci swoją warstwę online.

Na łamach oficjalnego blogu Nintendo, włodarze firmy podzielili się aktualizacją dotyczącą konsol 3DS oraz Wii U. Dowiedzieliśmy się z niego, że serwery online obydwu wymienionych urządzeń zostaną wyłączone w niedalekiej przyszłości.Nintendo wyjawiło, że wyłączenie serwerów nastąpi gdzieś w kwietniu 2024 roku.  

Ruch ten nie oznacza oczywiście, że 3DS oraz Wii U stracą całą swoją użyteczność. Dalej będzie można grać na konsolach w posiadane gry, jednak z wykluczeniem wszelkiej maści ich sieciowych trybów. Tytuły dostępne w cyfrowej dystrybucji zniknęły ze sklepów konsol już w marcu bieżącego roku.

Konsole Nintendo 3DS oraz Wii U zadebiutowały kolejno w 2011 oraz 2012 roku. W dniu wyłączenia serwerów obie będą miały na koncie grubo ponad dekadę.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.