ANIME I MANGA INTERNET NEWS

4 różne mangi znalazły się w pierwszej piętnastce styczniowego rankingu bestsellerów The New York Times

W Stanach Zjednoczonych  wyraźnie wzrasta zainteresowane japońską popkulturą, co znakomicie obrazuje rekordowa popularność działu anime na amerykańskim Netflixie w 2020 roku. Okazuje się, że nie gorzej radzą sobie mangi, bowiem aż 4 tytuły znalazły się w styczniowym rankingu „Graphic Books and Manga” magazynu The New York Times. 

 

The New York Times co miesiąc publikuje zestawienia książkowych bestsellerów w przeróżnych kategoriach, a od października 2019 roku, znajduje się wśród nich również taka, obejmująca komiksy oraz mangi. Opublikowany właśnie ranking na styczeń 2021 roku brał pod uwagę sprzedaż poszczególnych dzieł w poprzednim miesiącu i znalazły się w nim aż 4 tytuły, które zajęły łącznie 5 pozycji w TOP 15. Najlepiej poradziła sobie My Hero Academia autorstwa Kohei Horikoshi, która pojawiła się w liście aż dwukrotnie – z pierwszym tomem na 3. miejscu oraz drugim tomem na 5. miejscu. W rankingu znalazły się również Demon Slayer #1, Attack on Titan #1 oraz manga Remina Junjiego Ito, które zajęły kolejno 7, 9. oraz 14. miejsce.

Akademia Bohaterów zdominowała ten sam ranking również w zeszłym miesiącu, zajmując aż trzy pozycje zestawienia. Manga triumfowała także w niedawnym podsumowaniu 2020 roku od tumblr, co znakomicie pokazuje jej ogromną obecnie popularność.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.