ANIME I MANGA JAPONIA NEWS

8 mieszkańców Japonii aresztowanych za sprzedawanie podrobionych figurek z Demon Slayer’a

Od początku 2020 roku manga Kimetsu no Yaiba oraz oparta o nią seria anime zyskały niewiarygodną popularność, zarówno w Japonii jak i poza jej granicami. Skalę zainteresowania serią widać choćby po ilości opartego na niej merchu, a co za tym idzie – podróbek, których sprzedaż może skończyć się bardzo nieciekawie. 

 

Przekonało się o tym na własnej skórze pięciu mieszkańców Japonii, którzy zostali aresztowani pod zarzutem sprzedaży nieoficjalnych figurek z Kimetsu no Yaiba. Zgodnie z doniesieniami gazety The Mainichi Shimbun, w ten piątek, departamenty policji w Kyoto, Hyogo oraz Akicie, aresztowały 8 osób z sześciu różnych prefektur.

Powodem było naruszenie prawa autorskiego, poprzez sprzedaż nieoficjalnych figurek z Demon Slayera, bez zgody właściciela praw do sprzedaży gadżetów z serii, czyli firmy Aniplex Inc. Trzy osoby zostały zwolnione z zarzutów, jednak departament policji w Kyoto zdecydował się aresztować 5 podejrzanych.Piątka aresztowanych osób została oskarżona o sprzedanie na portalu aukcyjnym łącznie 44 figurek, mając przy tym pełną świadomość tego, iż nie są one oryginalne. Sprzedawane przez nich figurki były replikami limitowanej serii, która możliwa była do nabycia jedynie w automatach typu claw machine oraz w loteriach odbywających się w wybranych sklepach na terenie Japonii.

Oskarżonym udało się zarobić na sprzedaży 57,980 jenów (ok. 2150zł), co z pewnością nie jest kwotą satysfakcjonującą, biorąc pod uwagę ich obecną sytuację. 

źródło: Anime News Network

2 komentarze

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.