ANIME I MANGA GAMING NEWS

Adult Swim oraz Crunchyroll stworzą serię anime opartą na Shenmue!

Fani cyklu Shenmue mieli w zeszłym roku niemały powód do świętowania, bowiem po aż 17 latach, ukazała się trzecia odsłona popularnej produkcji SEGI. Niespełna rok później, dowiadujemy się o kolejnym powrocie serii, jednak tym razem, w formie 13-odcinkowego anime. 

 

W dniu wczorajszym odbyło się wydarzenie Crunchyroll Expo, podczas którego zapowiedziana została nadchodząca współpraca platformy Crunchyroll oraz Adult Swim. Ujawniony projekt okazał się być nie lada zaskoczeniem, bowiem zakłada on stworzenie animowanej adaptacji gier z cyklu Shenmue, autorstwa Yu Suzukiego. Na nadchodzące anime od studia Telecom Animation Film złoży się 13 odcinków, które będą emitowane globalnie na platformie Crunchyroll oraz w bloku telewizyjnym Toonami w Stanach Zjednoczonych. Planowana data premiery pozostaje na chwilę obecną nieznana. 

Wcześniej wspomniany autor cyklu Shenmue – Yu Suzuki, będzie miał czynny wkład w realizację projektu, zasiadając na stanowisku głównego producenta. Reżyserią natomiast, zajmie się Chikara Sakurai, który odpowiedzialny jest między innymi za drugi sezon anime One Punch Man.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.