ANIME I MANGA KINO I SERIALE NEWS

Aktorski Cowboy Bebop zostanie wznowiony? Ponad 100 tysięcy podpisów pod petycją

Netflixowe wydanie Cowboya Bebopa trafiło do biblioteki platformy w listopadzie 2021 roku. W niedalekiej przyszłości mieliśmy zobaczyć drugi sezon produkcji, który – ze względu na słabe przyjęcie pierwszych odcinków – został anulowany. Okazuje się, że powstanie kontynuacji wciąż jest jednak możliwe. 

 

O powstaniu aktorskiej interpretacji serii Cowboy Bebop, oficjalnie dowiedzieliśmy się w maju 2021 roku. Powstanie produkcji od początku owiane było nutą niepewności oraz licznymi obawami fanów, którzy wątpili w jakość i sens adaptacji. Twórcy podchodzili do tematu znacznie pewniej, rozpoczynając prace nad 2. sezonem, jeszcze przed premierą pierwszego.

Premiera serialu finalnie miała miejsce 19 listopada 2021 roku. Fani zareagowali… raczej średnio. Pomimo nienajgorszej prezencji audiowizualnej, produkcji zarzucano przede wszystkim zabicie klimatu oryginału oraz wyraźne spłycenie bohaterów. Opinie fanów było mocno spolaryzowane i mimo, że serial nie był totalną klapą, wystarczyło to, aby Netflix wycofał się z planów powstania kontynuacji. Wygląda jednak na to, że nie wszystko stracone, gdyż spora grupa fanów domaga się wznowienia projektu! Wieść o anulowaniu drugiego sezonu spotkała się z reakcją części fanów, którzy wystartowali ze specjalną petycją na stronie Change.org. Celem jest zachęcenie producentów do zmiany decyzji w sprawie serialu i – w chwili pisania tego artykułu – podpisało ją już ponad 100 tysięcy osób.

„Petycja powstała dla tych, których chcą uratować aktorską adaptację Cowboya Bebopa. Każdy fan oryginału powinien zdawać sobie sprawę, że nie miała to być jego wierna kopia. Twórcy przedstawili jednak uniwersum w bardzo fajny sposób i serialowi należy się drugi sezon.” – czytamy w opisie petycji

Póki co nie wiadomo, czy ruch fanów przekona producentów do nakręcenia drugiego sezonu. Pewnym jest natomiast to, że serial – mimo swoich wad – spodobał się części widowni, która chętnie obejrzałaby kolejne odcinki. 

1 komentarz

  1. Problemem nie jest wierność oryginałowi, ale to, że w sferze aktorskie i scenariuszowym (łącznie z dialogami ) serial wypada drętwo, a odcinki serialu trwają za długo i przez dłuższy czas zostaje wypchany nic niewnoszącymi do fabuły scenami. Mógł wyjść seriali na poziomie filmu Upadły anioł z 1995 roku niewykluczone, że twórca mangi/anime inspirował się tym filmem. Wielka szkoda serial oceniłem jedynie na trzy gwiazdki na Filmwebie, niestety potencjał został zmarnowany.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: