ANIME I MANGA KINO I SERIALE NEWS

Amazon pracuje nad filmową adaptacją mangi Hellsing!

To zdecydowanie bardzo dobry dzień dla fanów Hellsinga. Okazuje się, że manga autorstwa Kouty Hirano otrzyma pełnometrażową adaptację w formie filmu aktorskiego! Dystrybucją tytułu zajmie się Amazon Studios. Nad całością będzie natomiast czuwał nie byle jaki scenarzysta – Derek Kolstad. 

 

Zgodnie z informacjami serwisu Deadline, w trakcie prac znajduje się tytuł live-action oparty na mandze Hellsing. O projekcie nie wiadomo na razie zbyt wiele, poza tym, że ukaże się w dystrybucji Amazon Studios. Do prac nad tytułem zatrudniony został Derek Kolstad, czyli autor scenariuszy do filmów z cyklu John Wick, który obejmie stanowisko scenarzysty oraz producenta. 

Warto wspomnieć, iż nie jest to jedyna godna uwagi produkcja, która powstaje w stajniach Amazona. Już teraz wiadomo, że Amazon Prime doczeka się w przyszłości m.in. serialu z uniwersum gry Fallout.Zarys fabuły dla niewtajemniczonych: 

Historia opowiada o tajemniczej organizacji Hellsing, która pała się walką z diabelskimi pomiotami. Asem w rękawie ugrupowania jest potężny wampir – Alucard, który radzi sobie z eksterminacją nieumarłych lepiej niż ktokolwiek inny.

Manga Hirano zadebiutowała w 1997 roku, na łamach magazynu Young King OURs, gdzie wydawana była do września 2008 roku. Hellsing w 2001 roku doczekał się 13-odcinkowej adaptacji w formie anime oraz alternatywnej 10-odcinkowej serii OVA – Hellsing Ultimate, która zadebiutowała 5 lat później.

Szacowana data premiery filmu pozostaje na chwilę obecną nieznana.  źródło: Deadline

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.