GAMING MOBILE NEWS

Among Us 2 anulowane po miesiącu od zapowiedzi! Powodem ogromna popularność oryginału

Sukces Fall Guys jest bez wątpienia imponujący, jednak to co dzieje się teraz z Among Us jest wręcz niebywałe. W ostatnich miesiącach triumfy świecą obie wspomniane produkcje niezależne, jednak to właśnie gra od studia Innersloth dosłownie opanowała platformę Steam (jak i cały internet). Sequel Among Us miał nadejść już niedługo, jednak zamiast tego, rozbudowany zostanie oryginał. 

 

Dokładnie 37 dni temu, studio Innersloth, zapowiedziało rozpoczęcie prac nad Among Us 2Sami twórcy gry nie spodziewali się na pewno, że przez ten czas, pierwsza i jedyna część gry, która miała premierę ponad dwa lata temu, stanie się potężnym viralem oraz wskoczy do ścisłego centrum zainteresowania największych YouTuberów oraz streamerów. Nagły, ogólnoświatowy hype na Among Us, zmusił programistów Innersloth do podjęcia decyzji, wraz z którą sequel został całkowicie odwołany, a wszystkie planowane zmiany, zaimplementowane zostaną do oryginalnej odsłony. O przyszłości Among Us postanowił wypowiedzieć się jeden ze współtwórców gry – Puffballs United, który w swoim wpisie na oficjalnej stronie studia, wytłumaczył dlaczego tworzenie drugiej części gry jest nienajlepszym pomysłem:Wraz ze wszystkimi osobami pracującymi nad Among Us, prowadziliśmy ostatnio wiele rozmów dotyczących przyszłości gry. „Kiedy wstrzymujemy prace nad jedynka?”, „Co właściwie chcemy zawrzeć w sequelu?”. Głównym powodem, dla którego chcieliśmy stworzyć Among Us 2 był mocno już przestarzały kod oryginału, który mocno utrudniałby wzbogacanie gry o nową zawartość. Widząc jednak ogrom graczy bawiących się naszą produkcją, postanowiliśmy, że wciąż chcemy wspierać grę oraz wznieść ją na całkowicie nowy poziom. Podjęliśmy decyzję o anulowaniu Among Us 2 i zamiast tego całkowicie skupić się nad ulepszaniem oryginału. Wszystko co planowaliśmy zaimplementować do sequela, trafi z czasem do obecnej odsłony. Nie będzie to łatwe zadanie, bowiem będzie od nas wymagało pracy nad najgłębszymi elementami kodu, które wymagają sporej ilości poprawek. W planach jest naprawdę sporo nowej zawartości, którą bardzo chętnie podzielimy się z wami, gdy tylko będzie gotowa!” – czytamy we wpisie na stronie deweloperów 

Zmian ma być wiele, jednak już teraz wiadomo, że wśród nich znajdą m.in: system znajomych oraz czatu, wsparcie dla daltonistów oraz kompletnie nowy poziom.

źródło: Kotaku 

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.