GAMING NEWS TECHNOLOGIA

Among Us z 3 milionami sprzedanych kopii na Nintendo Switch!

Za jedną z największych niespodzianek branży gier w 2020 roku zdecydowanie uznać można Among Us, które do dziś cieszy się sporą rzeszą aktywnych graczy. Od około miesiąca w kosmiczną mafię grać można również na konsoli Nintendo Switch, a wyniki sprzedaży pokazują, że produkcja ta wciąż trzyma się całkiem solidnie. 

 

Mimo że o grze studia Innersloth nie słyszy się już tyle co w roku ubiegłym, to wciąż nie można powiedzieć żeby miała ona jakiekolwiek problemy z popularnością. W Among Us grać można było do tej pory jedynie na komputerach osobistych oraz smartfonach, jednak od 15 grudnia 2021 roku, do społeczności graczy dołączyli użytkownicy Nintendo Switch. Okazuje się, że było to grono znacznie większe niż mogłoby się wydawać, bowiem – zgodnie z doniesieniami firmy analitycznej SuperData – od 15 grudnia zakupionych zostało ponad 3,2 miliona kopii gry na wspomnianą platformę. Wynik robi wrażenie sam w sobie, jednak jeszcze ciekawiej robi się, gdy weźmiemy pod uwagę, iż firma SuperData stworzyła wspomnianą analizę w oparciu o sam grudzień. Oznacza to, że grubo ponad trzy miliony cyfrowych kopii gry (w cenie 5.00$ każda), sprzedało się tylko i wyłącznie w samym przedziale 15-31 grudnia 2020 roku.

Warto wspomnieć, iż już teraz wiemy o planowanym porcie gry na konsole Xbox One oraz Xbox Series X/S, który ma zadebiutować jeszcze w tym roku.źródło: Game Rant

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.