GAMING NEWS

Animal Crossing: New Horizons z najlepszą cyfrową sprzedażą w historii konsol!

Najnowsza odsłona serii ekskluzywnej dla konsol Nintendo stała się obecnie ewenementem na skale światową. Po tytuł sięgnęły rekordowe ilości graczy na każdym z kontynentów, a zwłaszcza w Ameryce Północnej, gdzie nowe Animal Crossing stało się wyjątkowo potężnym system seller’em. New Horizons pobiło właśnie kolejny rekord , który tyczy się sprzedaży gry w wersji cyfrowej w pierwszym miesiącu od premiery. 

Firma Nintendo nie zdecydowała się jeszcze na udostępnienie oficjalnych danych sprzedażowych nowego AC, jednak jak wynika z informacji udostępnionych przez SuperData, tytuł sprzedał się w ilości ponad 5 milionów egzemplarzy w samej cyfrowej dystrybucji w pierwszym miesiącu od premiery. Tym samym, Animal Crossing: New Horizons już teraz może pochwalić się najlepszą miesięczną sprzedażą w historii konsol, detronizując grę Call of Duty: Black Ops 4. 

Zgodnie z raportem analityków z SuperData, po wyspiarską produkcje sięgnęło więcej osób, niż po Super Smash Bros. Ultimate oraz Pokemon Sword and Shield razem wziętych. Sprzedaż gry nie przestaje zwalniać i najprawdopodobniej nie będzie to największy rekord, jaki uda się jej przebić. Swoją cegiełkę do ogromnego sukcesu finansowego gry dorzuciła obecna kwarantanna, która przełożyła się również na rezultaty sprzedaży tytułów, takich jak Doom Eternal czy Half-Life:Alyx. 

 

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.