GAMING NEWS TECHNOLOGIA

Animal Crossing: New Horizons zdominowało japoński rynek gier

Mająca premierę w ten piątek gra ekskluzywna dla Nintendo Switch, bije wynikami sprzedaży wszystkie tegoroczne tytuły. Sandboxowy symulator życia na wyspie odnotował najlepszą sprzedaż z pierwszego tygodnia w historii serii oraz osiągnął najlepszy wynik sprzedaży na Switch’a na rynku japońskim, przebijając tym samym Pokemon Sword and Shield.

Po długiej przerwie od nowych odsłon franczyzy Animal Crossing na konsole stacjonarne, fani serii rzucili się na sklepowe półki, wykupując ogromną ilość egzemplarzy gry. Japończycy oszaleli na punkcie New Horizons, co zdecydowanie widać w najświeższych rankingach sprzedażowych, z których wynika, że tytuł sprzedał się w ponad 1 880 000 kopii w pierwsze 3 dni od premiery. Nowa produkcja Nintendo zdetronizowała lidera rynku Switch’a, jakim do tej pory było Pokemon Sword and Shield. Nowe Pokemony w tym samym czasie od daty premiery, sprzedały się w ilości 1 300 000 egzemplarzy. 

Nowe Animal Crossing przyczyniło się również do sprzedaży ponad 380 tysięcy konsol Nintendo Switch, co jest rekordowym tygodniem sprzedażowym dla firmy wliczając nawet okres premiery urządzenia. Jak donosi Gamesindustry.biz gra cieszy się ogromną popularnością również w UK, gdzie sprzedała się jeszcze lepiej niż DOOM Eternal.

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.