ANIME I MANGA NEWS

Anime Ao no Exorcist powraca po latach. Premiera 3. sezonu już niebawem!

Ponad 6 lat temu zakończyła się emisja lubianej serii Ao no Exorcist. Zapowiedź kontynuacji pojawiła się już jakiś czas temu, jednak trwający właśnie event Aniplex Online Fest 2023 przyniósł sporą aktualizację. Trzeci sezon nadchodzi i nie zajmie mu to długo! 

 

Pierwszą oficjalną zapowiedź 3. sezonu anime Ao no Exorcist otrzymaliśmy w grudniu 2022 roku. Od tamtej pory nie dowiedzieliśmy się zbyt wiele, jednak właśnie teraz wydarzenie Aniplex Online Fest 2023 przyniosło nam garść nowych informacji!

Kontynuacja serii, o pełnym tytule Blue Exorcist: Shimane Illuminati Saga otrzymała nowy teaser. Przy jego okazji potwierdzono również termin premiery serii, który przypada na styczeń 2024 roku!  Oficjalny plakat promujący 3. sezon Ao no Exorcist / ©加藤和恵/集英社・「青の祓魔師」製作委員会

Animacja trzeciego sezonu serii przypadła studiu VOLN, założonemu przez byłego producenta i reżysera studia Madhouse – Keiji’ego Mite. Nowe odcinki adaptować będą fabułę zawartą pomiędzy 10, a 15 tomem mangi.

Mangowy pierwowzór anime Ao no Exorcist jest dziełem Kazue Katou. Manga zadebiutowała w 2009 roku na łamach Jump SQ, od tamtego czasu zbierając okazałe grono fanów. W obiegu ogólnym Ao no Exorcist cieszy się ilością 25 milionów egzemplarzy (wliczając wydania cyfrowe).

Co ciekawe, omawiana seria ma aż dwa punkty wspólne z wyczekiwaną premierą anime Solo Leveling. Po pierwsze, obie z nich zadebiutują w styczniu 2024 roku. Po drugie – za ścieżkę dźwiękową w obydwu wymienionych odpowiadać będzie Hiroyuki Sawano(w przypadku Ao no Exorcist w duecie z Kohtą Yamamoto), znany przede wszystkim z legendarnego OST do serii Attack on Titan.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.