ANIME I MANGA NEWS

Anime Blue Orchestra z zapowiedzianym drugim sezonem

Pierwszy sezon serii Blue Orchestra zadebiutował w kwietniu 2023 roku i zakończył się na 24 odcinkach. Ostatni z nich zadebiutował zaledwie wczoraj, jednak już teraz potwierdzono, że anime otrzyma odcinkową kontynuację! 

 

8 października 2023 roku ukazał się ostatni, 24. odcinek anime Blue Orchestra. Seria ta została trochę przytłumiona przez inne równoległe premiery, jednak być może rozwinie ona skrzydła wraz z zapowiedzianym właśnie, drugim sezonem!

Stacja NHK oficjalnie potwierdziła bowiem nadejście kontynuacji. Szczegóły takie jak planowana data premiery pozostają póki co nieznane. Fabuła serii skupia się na chłopaku imieniem Hajime Aono – wirtuozie skrzypiec, który z pewnych prywatnych względów przerwał grę na instrumencie. W tym samym roku bohater poznał dziewczynę, która opowiedziała mu o liceum z prestiżową szkolną orkiestrą. Od tamtej pory życie Aono ponownie zaczyna nabierać właściwego tempa.

Reżyserem pierwszego sezonu był Seiji Kishi, znany z tytułów takich jak Persona 4 The Animation czy Assassination Classroom. Za animację odpowiada zaś popularne studio Nippon Animation.

Autorką mangi Blue Orchestra jest Makoto Akui, której tytuł zadebiutował na łamach serwisu Manga ONE w kwietniu 2017 roku. Manga cieszy się największą popularnością na rynku japońskim, a w na początku tego roku wygrała nagrodę w kategorii Best Shōnen Manga podczas 68. edycji Shogakukan Manga Awards.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.