ANIME I MANGA NEWS

Anime Chainsaw Man rozpocznie swoją emisję w 2022 roku!

O powstaniu ekranizacji mangi Chainsaw Man autorstwa Tatsuki’ego Fujimoto po raz pierwszy usłyszeliśmy w grudniu 2020 roku. W trakcie panelu poświęconym serii na tegorocznej edycji Jump Festy pokazano nowy zwiastun, który potwierdził emisję serii w 2022 roku! 

 

Niedługo po zapowiedzi daty premiery kontynuacji Bleach’a, Jump Festa 2022 odsłoniła przed nami nowe informacje na temat Chainsaw Man’a. Po pierwsze, dowiedzieliśmy się, że druga część mangi wystartuje latem 2022 roku! Nie mogło jednak zabraknąć informacji o wyczekiwanym anime, które otrzymało nowy teaser, a wraz z nim potwierdzenie daty emisji.

Choć dokładna data premiery wciąż pozostaje nieznana, potwierdzono, że debiut serii odbędzie się w 2022 roku! Wspomniany wcześniej teaser możecie natomiast zobaczyć poniżej:Manga Chainsaw Man już teraz – czyli na długo przed premierą ekranizacji – może pochwalić się ponad 11 milionami kopii w obiegu. Liczba ta może drastycznie wzrosnąć od momentu emisji pierwszych kilku odcinków, a samą serię może wówczas czekać podobny los co Jujutsu Kaisen czy Demon Slayer’a.

Obydwa udostępnione zwiastuny utwierdzają w przekonaniu, że produkcja studia MAPPA będzie czymś, co mocno zaznaczy swoją obecność na rynku. Przekonuje o tym również sama obsada twórców, która spokojnie mogłaby posłużyć za zestawienie ALL STARS japońskiej branży rozrywkowej:

  • Reżyseria: Ryū Nakayama (Jujutsu Kaisen, Black Clover)
  • Scenariusz: Hiroshi Seko (Attack on Titan The Final Season, Ajin)
  • Projekt postaci: Kazutaka Sugiyama (Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation)
  • Projekt demonów: Kiyotaka Oshiyama (DEVILMAN crybaby, Space Dandy)
  • Akcja: Tatsuya Yoshihara (Black Clover, Monster Musume: Everyday Life with Monster Girls)
  • Reżyseria techniczna: Makoto Nakazono (DARLING in the FRANXX, Little Witch Academia)
  • Reżyseria artystyczna: Yūsuke Takeda (Vinland Saga, Eden of the East)
  • Muzyka: kensuke ushio (DEVILMAN crybaby, A Silent Voice, Japan Sinks: 2020)

Manga Chainsaw Man zadebiutowała w grudniu 2018 roku, na łamach magazynu Weekly Shonen Jump. W grudniu 2020 roku, zakończyła się jej pierwsza część, czyli arc zatytułowany „Public Safety”. Nowe rozdziały ukażą się już tego lata! źródło: Anime News Network, Jump Festa 2022

5 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.