ANIME I MANGA NEWS

Anime Eden z nowym zwiastunem i datą premiery na Netflixie

Eden jest jedną z kilku produkcji, które zostały zapowiedziane podczas zeszłorocznego Netflix Anime Festival 2020. Futurystyczne anime szybko zyskało spore zainteresowanie, również dlatego, iż nie jest adaptacją, a dziełem oryginalnym. Właśnie otrzymaliśmy pierwszy konkretniejszy zwiastun oraz dokładną datę premiery! 

 

Na YouTube’owym kanale Netflixa pojawił się pierwszy zwiastun Edenu, wraz z którym ujawniona została data premiery tytułu, przypadająca na 27 maja 2021 roku. Akcja produkcji osadzona będzie w odległej przyszłości, gdzie świat opanowany jest przez roboty. Fabuła skupi się na dwóch mieszkańcach metropolii „Eden 3”, którzy pewnego dnia odnajdują ludzką dziewczynkę.

Całość zamknąć ma się w zaledwie 4 odcinkach, za których realizację odpowiada studio CGCG. Znamy już głównych aktorów głosowych, którymi są:

  • Kentarou Itou – E92 (znany m.in. z roli Abaraia Renji’ego w anime Bleach)
  • Kyouko Hikami – A37  (znana m.in z roli Eriki w serii Pokemon)
  • Marika Kouno – Sara (znana m.in. z roli Sacchan w Mitsuboshi Colors)

Wspomniany wcześniej zwiastun Edenu możecie obejrzeć poniżej: Dzieło jest owocem współpracy Yasuhiro Irie – reżysera Fullmetal Alchemist: Brotherhood oraz Toshihiro Kawamoto, który był reżyserem animacji oraz projektantem postaci w anime Cowboy Bebop. Tak mocny duet, daje spore nadzieje na to, że będzie to pozycja naprawdę godna uwagi.

Co ciekawe, Eden jeszcze przed swoją premierą otrzymał mangową adaptację, której autorem jest Tsuyoshi Isomoto. Manga ukazuje się na łamach magazynu Young King OURs GH.1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.