ANIME I MANGA JAPONIA NEWS

Anime Fire Force pomogło w powstrzymaniu realnego pożaru

Znajomość anime może okazać się bardzo przydatna w prawdziwym życiu, co potwierdza niedawny przypadek z japońskiego Kagoshima City. 18-letni Sakuraga Kawazu zdołał zapobiec groźnemu pożarowi jednego z pobliskich domów. Później wspomniał, że spokój pomogła zachować mu seria o strażakach, którą obecnie ogląda. 

 

Do wspomnianej wyżej sytuacji doszło 15 sierpnia w japońskim mieście Kagoshima City (dystrykt Kamimoto). Zgodnie z informacjami serwisu Yahoo News, około północy doszło tam do pożaru dwupiętrowego drewnianego domu. Ogień nie zdążył wzniecić się na dobre dzięki interwencji Sakuragi Kawazu, który dostrzegł dymiący się budynek w drodze do sklepu.

18-latek niezwłocznie zadzwonił pod numer alarmowy oraz zapukał do drzwi domu, którego mieszkanką okazała się być samotna 70-latka. Kobieta wyznała, że nie zauważyła ognia i miała zamiar kłaść się spać. Udało się jej samodzielnie opanować sytuację, jeszcze przez przybyciem straży pożarnej.



Copyright © 2021 南日本新聞社 無断転載を禁じます。© Yahoo Japan

Po całym omówionym incydencie, miejscowy departament Straży Pożarnej zorganizował dla mieszkańców specjalną konferencję. W jej trakcie docenione zostały działania 18-letniego Kawazu, który otrzymał honorowy certyfikat oraz gratulacje od samego szefa departamentu.

Podczas swojego przemówienia, chłopak wyznał, że na takie okoliczności przygotowało go anime Fire Force, które właśnie ogląda. Dodał, że pozwoliło mu zachować pełny spokój poczas interwencji.



źródło: Anime Corner 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.