ANIME I MANGA NEWS

Anime Kuroshitsuji otrzyma nowy sezon w 2024 roku!

Wydarzenie Aniplex Online Fest 2023 nie przestaje dostarczać nam informacji o kolejnych dużych powrotach w branży anime. Podczas wspomnianego eventu dostaliśmy kolejną interesującą aktualizację – tym razem związaną z anime Kuroshitsuji. Po wielu latach oczekiwania nadciąga 4. sezon!

 

Powstanie 4. sezonu serii Kuroshitsuji (Black Butler) samo w sobie nie jest dużym zaskoczeniem. Plany na stworzenie kontynuacji poznaliśmy już bowiem w lipcu 2022 roku. Od kilku godzin wiemy jednak nieco więcej!

Za sprawą trwającego właśnie Aniplex Online Fest 2023, do sieci trafił teaser 4. sezonu anime Kuroshitsuji, o pełnym tytule Black Butler: Public School Arc. Twórcy uchylili również rąbka tajemnicy związanego z premierą serii, której emisję zaplanowano gdzieś na 2024 rok. 

Na dokładną datę premiery wciąż czekamy, jednak zapewne nie będzie trzeba czekać długo.Pierwszy sezon anime Kuroshitsuji zadebiutował w 2008 roku, zaś ostatni odcinek drugiego sezonu wyemitowano we wrześniu 2010 roku. We wrześniu 2014 roku premierę miał 3. sezon serii o podtytule Book of Circus.

Fabuła serii osadzona jest w XIX wiecznej Anglii i skupia się na 13-letnim arystokracie o imieniu Ciel Phantomhive oraz jego wyjątkowym lokaju – Sebastianie Michaelisie. Potwierdzono, że w role wspomnianej dwójki wcielą się ich dotychczasowi aktorzy głosowi – Maaya Sakamoto oraz Daisuke Ono.

Autorką mangowego pierwowzoru serii Kuroshitsuji jest Yana Toboso. Manga zadebiutowała w 2006 roku na łamach magazynu Monthly GFantasy, gdzie kolejne rozdziały ukazują się po dziś dzień. Ostatni wydany rozdział o numerze #203 ukazał się 18 sierpnia 2023 roku, a całość mieści się na chwilę obecną w 33 tomach zbiorczych.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.