ANIME I MANGA JAPONIA NEWS

Anime One Piece wstrzymane do odwołania! Studio Toei padło ofiarą cyberataku

Przedstawiciele Toei Animation poinformowali o cyberataku, który dotknął ich studia kilka dni temu. Działania hakerów spowodowały tymczasowe zawieszenie emisji aż 4 serii, wśród których znalazł się m.in. One Piece. Anime o przygodach załogi Słomianych wstrzymane do odwołania!

 

Jak dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu – 6 marca studio Toei Animation padło ofiarą ataku hakerów, którzy zdołali wkraść się do serwerów firmy. Studio jest na etapie badania całego zajścia, które – jak się właśnie dowiedzieliśmy – będzie nieść negatywne skutki.

W notce prasowej pojawiła się informacja o opóźnieniu premier nowych odcinków 4 emitowanych obecnie serii. Mowa o One Piece, Dragon Quest: The Adventure of Dai, Delicious Party Precure oraz Digimon Ghost Game. Wszystkie  z wymienionych wstrzymano do odwołania.

Wciąż nie wiadomo czy emisja odcinka One Piece zaplanowanego na 20 marca odbędzie się zgodnie z harmonogramem. Daty emisji odcinków pozostałych anime zostały przełożone na nieznany na razie termin.„Potwierdziliśmy, że 6 marca 2022 roku nieautoryzowane osoby trzecie uzyskały dostęp do naszej sieci. W efekcie musieliśmy zawiesić część naszego wewnętrznego systemu.

Wciąż badamy szczegóły zajścia, jednak już teraz możemy powiedzieć, że wpłynie to na harmonogram emisji naszych animacji, do których należą Dragon Quest: The Adventure of Dai, Delicious Party ♡ Precure, Digimon Ghost Game i ONE PIECE.

Szczerze przepraszamy wszystkich fanów, którzy wyczekują ich nowych odcinków. ” – czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie studia

Obecnie nie znamy skali potencjalnych szkód wyrządzonych przez hakerów. Pozostaje nam wierzyć, że baza danych studia była odpowiednio zabezpieczona i nie została uszczuplona o żadne istotne pliki.źródło: Anime News Network 

2 komentarze

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.