ANIME I MANGA NEWS

Anime Tomodachi Game z wyznaczoną datą premiery!

Jeśli podobało Ci się Squid Game i nie stronisz od oglądania anime, istnieją duże szansę, że zainteresuje Cię Tomodachi Game ! Seria otrzymała właśnie dokładną datę premiery i przeniesie koncept znany m.in. z koreańskiego hitu Netflixa do animowanych realiów. Premiera już tej wiosny! 

 

Na oficjalnej stronie anime Tomodachi Game, właśnie pojawiła się informacja o dokładnej dacie premiery. Adaptacja mangi o tym samym tytule zadebiutuje w japońskiej telewizji NTV już 5 kwietnia 2022 roku! 

Nadchodząca seria bazuje na tym samym koncepcie co Squid Game, czyli grze o duże pieniądze kosztem ludzkiej moralności. 

Fabuła skupia się na licealiście imieniem Katagiri Yuichi, który ponad wszystko ceni swoich przyjaciół. W następstwie niefortunnego zdarzenia zmuszony jest jednak do udziału w psychologicznej grze, której stawką jest spłata niemałego długu. Jedynym sposobem na przejście tytułowego „Tomodachi Game” jest brak zwątpienia w swoich przyjaciół. Może to się jednak okazać znacznie trudniejsze niż brzmi.Plakat promujący Tomodachi Game

Studiem odpowiedzialnym za animację jest tokijskie Okoruto Noboru (How Not to Summon a Demon Lord, The Hidden Dungeon Only I Can Enter). Reżyserem serii jest Hirofumi Ogura (Cells at Work!, Black Butler II), natomiast rolę scenarzysty objął Kenta Ihara (Saga of Tanya the Evil). Równolegle z datą premiery serii, poznaliśmy również jej główną obsadę aktorską. W głównych rolach wystąpią: 

Chiaki Kobayashi jako Yūichi Katagiri (Askeladd – Vinland Saga , Edamura Makoto – Great Pretender)
Daiki Hamano jako Tenji Mikasa (Gorou – Darling in the FranXX)
Yume Miyamoto jako Shiho Sawagari (Takarada Rikka – SSS.Gridman , Nonaka Haru – Yesterday wo Utatte)
Tomohiro Ōno jako Makoto Shibe
Satomi Amano jako Yutori Kokorogi (Yamazaki Tamaki – Tamayomi)Za oryginalny koncept Tomodachi Game odpowiada Mikoto Yamaguchi. Sama manga – autorstwa Yuki’ego Sato – zadebiutowała w 2013 roku na łamach Bessatsu Shonen Magazine. Kolejne rozdziały ukazują się po dziś dzień, a dotychczasowa całość mieści się w 18 tomach zbiorczych, z których ostatni ukazał się w czerwcu 2021 roku.

źródło: Anime News Network 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.