ANIME I MANGA NEWS

Ankieta AnimeJapan 2020 zakończona. Oto 10 mang z największą szansą na ekranizację

Jedno z największych branżowych wydarzeń AnimeJapan 2020, mające pierwotnie odbyć się w dniach 21 – 24 marca, zostało odwołane z powodu koronawirusa. Jednym z ciekawszych momentów wydarzenia miało być przedstawienie wyników ankiety „Manga We want to see Animated”, która miała wyłonić tytuły, na których ekranizacje w formie anime fani czekają najbardziej. Jej wyniki zostały opublikowane na stronie wydarzenia.

 

Organizatorzy wydarzenia wzięli pod uwagę wszystkie głosy oddane w internetowej ankiecie w dniach 1-16 lutego tego roku. W głosowaniu wzięło udział ponad 180 tysięcy osób, które wyłoniły dziesiątkę zwycięzców. Oto lista dziesięciu wybranych przez internautów serii, mających największe szanse na ekranizację:

10. Chainsaw Man (チェンソーマン, Chensōma) / Tatsuki Fujimoto

Zwyczajne życie głównego bohatera zostaje wywrócone do góry nogami odkąd jego ciało łączy się z jego wyglądającym jak piła łańcuchowa psem. Od tej pory protagonista trafia do dużego miasta, w którym pała się profesją łowcy demonów, odkrywając coraz to nowe moce swojego nowego ja. Manga dostępna jest w języku angielskim w wydaniu fizycznym (Viz Media) oraz cyfrowym (Weekly Shonen Jump / MangaPlus ).

9. The Apothecary Diaries ( 薬屋のひとりごと, Kusurija no Hitorigoto) / Natsu Hyuuga, Nekokurage

Mamao jest farmaceutką z dzielnicy nastawionej na prostytucję. Dziewczyna trafia do pałacu, gdzie rozpoczyna pracę dla cesarza i ma nadzieję na wypełnienie należących do niej obowiązków, bez ani jednej „wizyty” okropnego monarchy. Wkrótce trafia na intrygujące zjawisko przedwczesnego umierania dzieci z rodziny królewskiej. Protagonista na własną rękę rozpoczyna dochodzenie, aby dowiedzieć się przyczyny podejrzanej sytuacji. Manga już niedługo dostępna będzie w języku angielskim za pośrednictwem Square Enix.

8. The way of the Househusband ( 極主夫道, Gokushufudou) / Kousuke Oono

Emerytowany członek Yakuzy stara się wieść spokojne życie jako typowy pan domu. Mężczyzna nie jest w stanie całkowicie wyzbyć się swojej dawnej natury i od czasu do czasu zdarza mu się wpakować się w problemy. Dostępne fizyczne wydanie w języku angielskim (Viz Media)7. Tasūketsu (多数欠) / Taiga Miyakawa

Wszyscy ludzie zaczęli znikać w niewyjaśnionych okolicznościach. Tajemniczy samozwańczy „władca” zbiera piątkę ludzi, którzy zmuszeni są do wzięcia udziału w grze. Uczestnicy muszą odpowiedzieć na pytanie brzmiące „Wolałbyś dalej żyć czy umrzeć?”. Gra ma tylko jedną zasadę: „Większość umrze.”. Manga dostępna tylko w języku japońskim.
6. act-age (アクタージュ, Akutāju) / Tatsuya Matsuki, Shiro Usazaki 
Kei Yonagi jest uczennicą liceum, która chce zostać sławną aktorką. Dziewczyna przyciąga uwagę znanego reżysera, który postanawia dać jej szansę w swojej nowej produkcji. Aktorski talent dziewczyny bywa jednak niebezpieczny dla innych, a ta kiedy gra, nie zawsze potrafi nad sobą zapanować. Manga dostępna jest w języku angielskim w wydaniu fizycznym (Viz Media) oraz cyfrowym (Weekly Shonen Jump / MangaPlus ).
5. SPYxFAMILY (スパイファミリー, Supai Famirī) / Tatsuya Endo
Agent Twilight, który jest najlepszym szpiegiem w cały kraju Westalis, ma za zadanie infiltrację pewniej prywatnej elitarnej uczelni. Na czas misji zmienia on swoją tożsamość. Agent staje się psychiatrą o imieniu Loid Forger, adoptuje osieroconą dziewczynkę oraz żeni się z pewną pracownicą miejskiego ratusza. Mężczyzna nie zdaje sobie sprawy, że jego wybranka Yor, jest profesjonalną zabójczynią. Cała trójka stara się żyć ze sobą jak normalna rodzina oraz wypełnia misje powierzone detektywowi. Manga dostępna jest w języku angielskim w wydaniu fizycznym (Viz Media) oraz cyfrowym (Weekly Shonen Jump / MangaPlus ).
4. The Dangers in My Heart ( 僕の心のヤバイやつ, Boku no Kokoro no Yabai Yatsu) / Norio Sakurai 
Kyoutarou Ichikawa jest mało popularnych chłopakiem zajmującym niską pozycję w hierarchii swojej szkoły. Uczeń stara się kontrolować i ukrywać mordercze impulsy, które drzemią głęboko z jego duszy.


3. Onii-chan wa Oshimai (お兄ちゃんはおしまい!) / Nekotoufu
Brat dziewczyny imieniem Mihari Oyama zmienia płeć, po tym jak siostra dodaje mu do jego posiłku tajemniczą tabletkę. Historia dotyczy uczenia się przez chłopaka tego jak poprawnie być dziewczyną.
2. My New Boss is Goofy (新しい上司はど天然, Atarashii Joushi wa Do Tennen) / Dan Ichikawa 

26-letni mężczyzna imieniem Momose zmienia swoją prace po tym jak padł ofiarą nękania przez swojego poprzedniego pracodawcę. Od tamtej pory protagoniście towarzyszy silna trauma, która zaczyna znikać gdy bohater poznaje swojego nowego, niegrzeszącego inteligencją szefa.

1.  Komi Can’t Communicate (古見さんは、コミュ症です。, Komi-san wa, Komyushou desu.) / Tomohito Oda

Piękna i mocno introwertyczna Komi-san ma spory problem z nawiązywaniem jakiegokolwiek kontaktu z innymi ludźmi. Komunikacyjne problemy dziewczyny zauważa Shigeo Tadano, który zaczyna uczyć ją tajników zachowań socjalnych. Manga dostępna jest w języku angielskim w wydaniu fizycznym (Viz Media).

Dajcie znać, którą z tych mang najchętniej zobaczylibyście w formie ekranizacji!