INTERNET NEWS TECHNOLOGIA

Anonymous zaleca usunięcie TikTok’a

W ostatnich miesiącach, aplikacja będąca własnością chińskiej firmy ByteDance odnotowuje gwałtowny wzrost popularności, o czym świadczy liczba ponad 800 milionów aktywnych użytkowników. Pozytywna passa TikTok’a przerwana została kilka dni temu wraz z decyzją rządu Indii o zbanowaniu platformy. Głos w tej sprawie zabrali również hakerzy z grupy Anonymous. 

TikTok, wraz z 58 innymi aplikacjami chińskiego pochodzenia, został zbanowany z indyjskiego App Store oraz Sklepu Play. Rząd podjął taką, a nie inną decyzję w obawie o prywatność użytkowników, która jego zdaniem, jest zagrożona w przypadku korzystania z chińskich aplikacji mobilnych. Dla samego TikTok’a jest to niemały problem, bowiem region Indii stanowił dla aplikacji blisko 30% puli aktywnych użytkowników w ostatnim miesiącu. Sytuacja staje się coraz bardziej napięta ponieważ teraz, niepochlebnie o platformie wypowiedział się jeden z członków grupy Anonymous, który wytyka Tik Tok’owi szereg luk bezpieczeństwa i zaleca jego jak najszybsze usunięcie. 

Autor wpisu posłużył się zrzutem ekranu usuniętego już posta z Reditta, w którym jeden z użytkowników, korzystając z inżynierii odwrotnej dowiedział się, iż TikTok kolekcjonuje podejrzanie sporą ilość informacji o użytkownikach – w tym szczegółowe dane dotyczące samego urządzenia, sieci wi-fi czy dokładną lokalizację, aktualizowaną co 30 sekund. O stanowisko firmy ByteDance zapytał serwis Forbes, jednak twórcy aplikacji pozostawili sytuację bez komentarza.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: