NEWS REAL LIFE TECHNOLOGIA

Apple z nowym limitem sprzedaży. Od teraz można kupić maksymalnie dwa iPhone’y

Pandemia trwa, a ludzie mają w zwyczaju gromadzić coraz to różniejsze rzeczy. Limity na zakup artykułów spożywczych są coraz powszechniejsze w wielu małych sklepach oraz sieciówkach, ograniczając klientom choćby zakup dziesięciu opakowań makaronu. Na podobny krok, w związku z koronawirusem, zdecydowała się firma Apple.

Szkody wyrządzone przez obecną epidemie coraz bardziej zaczynają dotykać branży technologicznej. Obniżona jakość materiałów na Netflix i YouTube czy padające serwery usług sieciowych w grach, to jedynie część skutków obecnej sytuacji. Firmą również dotkniętą przez pandemie okazuje się być Apple, które podobnie jak dużo innych firm z branży technologicznej, zmuszone było zamknąć znaczną większość placówek stacjonarnych. Apple zaczyna mieć duży problem z wyrobieniem normy produkcyjnej w fabrykach oraz z dostępnością części serwisowych, a stąd niecodzienna decyzja wprowadzenia ograniczenia zakupu urządzeń iPhone oraz iPad Pro, do maksymalnie dwóch sztuk.

Firma poinformowała, że od 27 marca zacznie tymczasowo zamykać wszystkie placówki na całym świecie, z wyjątkiem tych znajdujących się w Chinach. Zakupy będą więc dostępne jedynie online i prawdopodobnie z coraz większymi ograniczeniami. Wyżej wspomniany limit zakupu urządzeń do dwóch sztuk ma obowiązywać również w Polsce.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.