GAMING KINO I SERIALE NEWS

Arcane: Drugi sezon animowanej serii nie ukaże się w 2023 roku

Nicolo Laurent, CEO Riot Games, ujawnił, że 2. sezon Arcane nie ukaże się w tym roku. Produkcja znajduje się jednak w zaawansowanej fazie i fani powinni być zadowoleni z wieści, że kontynuacja jest już w drodze!

 

Prace nad pierwszym sezonem animowanego serialu Arcane trwały naprawdę sporo, ale mało kto spodziewał się, że wspólny projekt Netfliksa i Riot Games osiągnie aż taki sukces. Widzowie z niecierpliwością oczekują na kolejne odcinki i niestety… trochę jeszcze poczekają.

Tak przynajmniej wynika z niedawnej wypowiedzi szefa Riot Games:

„Miałem okazję zobaczyć trzeci odcinek drugiego sezonu w trakcie lotu do Chin. Robimy ogromne postępy, ale to jeszcze nie jest to. Prace nad serialem są bardzo czasochłonne nie bez powodu. Jakość potrzebuje czasu, a my nie chcemy się spieszyć.  Po drugie, długo nie byliśmy pewni sukcesu pierwszego sezonu. Nie rozpoczynaliśmy więc prac nad kontynuacją aż do samej jego premiery. Naprawdę nie spodziewaliśmy się, że serial zostanie przyjęty tak a nie inaczej. Gdybym wiedział, że odniesie taki sukces, to prace nad kontynuacją ruszyłyby znacznie wcześniej. Była to jednak jedna wielka niewiadoma i teraz na nowe epizody będzie trzeba poczekać nieco dłużej” – skomentował Nicolo Laurent w rozmowie z redaktorem Bilibilii.Twórcy na razie nie deklarują żadnych konkretnych dat. Wiele wskazuje jednak na to, że drugi sezon Arcane powinien zadebiutować gdzieś w pierwszej połowie 2024 roku. Przynajmniej jeśli po drodze nie wystąpią żadne nieplanowane opóźnienia.

Przypomnijmy, że pierwszy sezon Arcane zadebiutował w listopadzie 2021 roku. Serial odniósł gigantyczny sukces, zdobywając całą masę nagród i bijąc rekordy oglądalności. Co więcej, został doceniony nawet przez widzów, którzy na co dzień nie są związani z uniwersum League of Legends.1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.