ANIME I MANGA JAPONIA NEWS

Manga Attack on Titan z imponującym kamieniem milowym sprzedanych kopii

Serii Attack on Titan nie można odmówić osiągnięcia globalnego sukcesu, co potwierdzają coraz to kolejne jej osiągnięcia. Mangowy pierwowzór, autorstwa Hajime Isayamy, osiągnął właśnie kolejny sprzedażowy kamień milowy. Na całym świecie zakupiono grubo ponad 100 milionów egzemplarzy! 

 

Najnowsze doniesienia ze strony Oricon ujawniły nam łączną globalną sprzedaż mangi Attack on Titan. Tomy zbiorcze sprzedane do września 2022 roku oficjalnie przebiły barierę 110 milionów kopii!

Ten imponujący wynik zapewnia dziełu Hajime Isayamy 15. miejsce wśród najlepiej sprzedających się mang na całym świecie. Choć liczba wydaje się astronomiczna, Attack on Titan wciąż pozostaje daleko w tyle za tytułami takimi jak Demon Slayer, Bleach, Slam Dunk, Detective Conan czy Dragon Ball. Na szczycie rankingu niezmienne pozostaje One Piece, którego łączna sprzedaż (515 milionów) jest niemal 5-krotnie wyższa.Ogromny wpływ na wyniki sprzedaży ma oczywiście wciąż niezakończona seria anime. Choć sama manga dobiegła końca w kwietniu 2021 roku, coraz więcej widzów anime, decyduje się sięgnąć po komiksowy pierwowzór. AOT stał się również w trakcie swojego istnienia serią chętnie polecaną osobom, które na co dzień nie lubują się w tematyce anime czy mangi. Tytuł stale poszerza więc swoją grupę docelową, co również ma swoje odbicie w wynikach sprzedaży.

Wzrosty zainteresowania wyraźnie widać przy okazji premiery każdego kolejnego sezonu i nie inaczej będzie za pewne przy okazji wielkiego finału. Więcej o nadchodzącym, ostatecznym sezonie możecie dowiedzieć się tutaj. Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.