ANIME I MANGA JAPONIA NEWS

Autor mangi act-age prosi sąd o odpuszczenie mu kary więzienia

Na początku sierpnia bieżącego roku, branżą M&A wstrząsnął wyjątkowo niecodzienny incydent, w którym twórca mangi act-age – Tatsuya Matsumoto (Matsuki), dopuścił się napaści seksualnej na dwóch niepełnoletnich mieszkankach Tokio, kończąc tym samym obiecującą karierę swojej mangi. W ten wtorek odbyła się pierwsza rozprawa sądowa, podczas której prawnik mangaki domagał się odpuszczenia Matsukiemu kary więzienia. 

 

Wyżej omówione wydarzenie dosłownie zakończyło karierę Tatsyui Matsukiego, z którym Weekly Shonen Jump postanowił natychmiast zerwać wszelką współpracę. Autor act-age od razu po aresztowaniu przyznał się do zarzucanych mu czynów, co potwierdził również podczas wtorkowej rozprawy w tokijskim sądzie. Zapytany o przyczyny dokonania incydentu, Matsumoto tłumaczył się w następujących słowach:


“Czułem ostatnio duże zmartwienie oraz niepokój związany z wieloma rzeczami, jednak przez to, że nie miałem nikogo kto mógłby mi z tym pomóc, popadłem w głęboką samotność oraz depresję. Posiadam również sporo wewnętrznych kompleksów związanych z kontaktem z płcią przeciwną, co doprowadziło mnie do popełnienia tego czynu. Wiem, że nie da się go w żaden sposób usprawiedliwić, ani nie ma odpowiednich słów, aby za niego przeprosić.” – wyznał Tatsuya Matsuki podczas rozprawy

Prokuratorzy domagają się obecnie pozbawienia wolności Matuskiego na czas 1,5 roku, jednak prawnik artysty domaga się zawieszenia kary więzienia dla swojego klienta. Jego zdaniem, Matsuki otrzymał już adekwatną karę w postaci społecznego linczu oraz zakończenia obiecującej kariery. Ostateczny wyrok w sprawie ma zapaść 23 grudnia, jednak niezależnie od obrotu wydarzeń, sytuacja nie skończy się pozytywnie dla oskarżonego, który najprawdopodobniej nie otrzyma już szansy kontynuowania swojego dotychczasowego zawodu.
źródło: Sora News 24

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: