ANIME I MANGA NEWS

Berserk – Nowy arc rozpocznie się już w najbliższym rozdziale mangi

Już w najbliższym rozdziale mangi Berserk ruszy kompletnie nowy arc. Informację tą potwierdziło kierownictwo magazynu Young Animal, w którym na bieżąco ukazują się kolejne rozdziały dzieła ś.p. Kentarou Miury. 42. tom będzie pierwszym, w którym nie zobaczymy rysunków legendarnego mangaki. 

 

Już 22 września na łamach 19. tegorocznego wydania magazynu Young Animal otrzymamy kolejny rozdział Berserka. Rozdział niebyle jaki – bowiem co się potwierdziło – będzie on początkiem nowego arc’u!

Przypomnijmy, że ostatni rozdział Berserka ukazał się w 11. tegorocznym wydaniu czasopisma, które trafiło do sprzedaży 26 maja 2023 roku.

Dodatkowo, tydzień po premierze nowego rozdziału – czyli 29 września, ukaże się 42. tom mangi. Będzie to pierwsze wydanie zbiorcze, w którym nie zobaczymy już rysunków Pana Kentarou Miury.Oryginalny autor mangi Berserk, Kentarou Miura, odszedł w maju 2021 roku, mając 54 lata. Jego śmierć publicznie ogłoszono 20 maja tego samego roku, za oficjalną przyczynę podając rozwarstwienie aorty.

W czerwcu 2022 roku dowiedzieliśmy się, że manga zostanie wznowiona i będzie kontynuowana przez współpracowników Miury z założonego przez niego Studia Gaga. Przewodnictwo nad serią objął Kouji Mori – bliski przyjaciel i asystent zmarłego artysty. W czerwcu 2022 roku Mori potwierdził, że Kentarou Miura zdążył wyjawić mu fabułę Berserka aż do samego jej końca.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.