ANIME I MANGA NEWS

Bleach z oficjalną kontynuacją po ponad 9 latach!

W roku 2012 ukazał się ostatni odcinek Bleach’a, który zakończył emisję anime na dość nijakim etapie fabularnym. Przez ostatnie lata, dalsze losy bohaterów śledzić można było jedynie na stronach mangi, a sam autor – Tite Kubo, niejednokrotnie zarzekał się, iż Bleach w wersji animowanej to zamknięty epizod. Fani, którzy wciąż żyli w nadziei na powrót serii mogą wziąć głęboki oddech, bowiem doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi kontynuacji Bleach’a!

Informacja ta ma swoje pierwotne źródło w najnowszym wydaniu magazynu Weekly Shonen Jump, gdzie cała strona poświęcona jest wiadomości o powrocie serii. Wyczekiwany i zarazem niespodziewany comeback miał być ogłoszony podczas eventu AnimeJapan 2020, ten jednak nie odbył się ze względu na pandemię. Jak dowiadujemy się z Jump’a, ekranizacja ma obejmować arc Tysiącletniej Wojny, a emisja ma rozpocząć się już w 2021 roku. 

W nocy z piątku na sobotę o godzinie 1:45 czasu polskiego, odbędzie się długo zapowiadany livestream Bleach 20th Anniversary Project. Podane na nim zostaną bardziej szczegółowe informację zarówno o wznowieniu Bleacha, jak i innych planach Tite Kubo na najbliższy czas.