ANIME I MANGA NEWS

Cały nakład magazynu Bessatsu Shonen wyprzedany przez finał Attack on Titan

Manga Attack on Titan oficjalnie dobiegła końca, po ponad 11 latach od swojej premiery. Ostatni, 139. rozdział ukazał się na łamach majowego wydania Bessatsu Shonen Magazine, który to cieszy się ponadprzeciętnym zainteresowaniem. Cały nakład wyprzedaje się w zastraszającym tempie, co zmusiło wydawnictwo do ogłoszenia oficjalnego dodruku! 

 

O Attack on Titan jest ostatnio niezwykle głośno i jest ku temu więcej niż jeden powód. Manga oficjalnie zakończyła się 9 kwietnia 2021 roku, a ledwie dwa tygodnie temu wyemitowany został ostatni odcinek 4. sezonu anime. Zainteresowanie uniwersum jest w tej chwili ogromne, co najlepiej pokazuje obecna sytuacja w japońskich kioskach.

Nie minął nawet tydzień od premiery ostatniego rozdziału Shingeki no Kyojin, a wejście w posiadanie najnowszego wydania Bessatsu Shonen Magazine graniczy z cudem. Wydawnictwo Kodansha podjęło odpowiednie kroki i ogłosiło nadejście drugiego nakładu, które odbyć ma się w trybie „pilnym”.

Bieżące wydanie czasopisma, poza ostatnim rozdziałem AoT’a, posiada również wspominkową okładkę, co również mogło przyczynić się do jego błyskawicznego wyprzedania.Oficjalny dodruk trafi do japońskich księgarni oraz kiosków już 30 kwietnia. Warto dodać, że za niecałe dwa miesiące ukaże się ostatni, 34. tom mangi Attack on Titan, którego premiera odbyć ma się już 9 czerwca 2021 roku. Jego dostępność może być podobnie lub jeszcze bardziej utrudniona, co w świetle omawianej sytuacji, jest bardziej niż prawdopodobne.

Wraz z mangą kończy się, zdecydowanie jeden z najciekawszych, okresów w życiu Hajime Isayamy. Autor mangi w końcu będzie mógł zając się swoim marzeniem, którym podzielił się jeszcze w zeszłym roku.źródło: Anime News Network 

4 komentarze

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.