GAMING NEWS

CD Projekt zaatakowane przez hakerów! Sprawcy postawili ultimatum

Polski deweloper, mimo finalnego dowiezienia wyczekiwanego Cyberpunka 2077, nie ma ostatnio łatwo. Produkcja w wersji na konsole poprzedniej generacji wciąż wymaga ogromu pracy, a jakby tego było mało, firma padła właśnie ofiarą hakerów. Przedstawiciele CD Projektu podali do informacji publicznej, iż deweloper nie zamierza negocjować ze sprawcami. 

 

Zgodnie z postem opublikowanym dziś rano na oficjalnym twitterze CD Projekt RED , firma padła ofiarą ataku hakerów, którym udało się wykraść „pewne dane” oraz zaszyfrować pojedyncze komputery podłączone do wewnętrznej sieci. Sprawcy zostawili list, w którym zażądali kontaktu z przedstawicielami firmy w ciągu 48 godzin.W opublikowanym przez firmę oświadczeniu czytamy: 

„W dniu wczorajszym dowiedzieliśmy się, że nasza firma padła ofiarą zaplanowanego cyberataku, w wyniku którego ucierpiało część z naszych wewnętrznych systemów.

Niezidentyfikowany sprawca uzyskał nieautoryzowany dostęp do naszej sieci wewnętrznej, zebrał pewne dane należące do grupy kapitałowej CD PROJEKT, po wszystkim zostawiając notatkę żądaniem okupu, którą upubliczniamy. Część urządzeń z naszej sieci faktycznie zostało zaszyfrowanych, jednak nasze kopie zapasowe pozostały nietknięte. Nasza infrastruktura IT została już zabezpieczona, a utracone dane są powoli odzyskiwane. 

Nie poddamy się żadnym żądaniom, ani nie zamierzamy wszczynać negocjacji ze sprawcą ataku, licząc się z tym, że może to doprowadzić do wycieku wykradzionych danych. Podejmujemy kroki w celu złagodzenia ewentualnych konsekwencji takiego obrotu spraw, kontaktując się ze wszystkimi ze stron, które mogą zostać w tym wszystkim poszkodowane.” 

O całej sprawie poinformowane zostały już właściwe organy, które pracują nad identyfikacją sprawców. Do informacji publicznej podano również, iż wśród wykradzionych danych nie znalazły się takie, mogące narazić na niebezpieczeństwo graczy lub klientów firmy. Pozostaje nam czekać na dalszy rozwój sytuacji i trzymać kciuki, aby wszystko skończyło się dla CD Projektu jak najlepiej.


źródło: GRY-OnLine.pl

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.