NEWS POKEMON REAL LIFE

Amerykańscy celnicy przechwycili 15 paczek zawierających 86,000 figurek Pokémon’ów

Amerykańscy oficerowie granicznego Urzędu Celnego(CBP) w Harrisburgu w stanie Pensylwania, w zeszła środę przechwycili 15 paczek, których zawartość oznaczono jako „plastikowe artykuły ozdobne”. Wewnątrz przesyłek znaleziono ponad 86,000 figurek Pokémon’ów, których wartość, celnicy wycenili na około 604,000$!

Podejrzane paczki nadane zostały z Hong Kongu, a docelowo trafić miały do miasta Snyder County, znajdującego się w stanie Pensylwania. Po zbadaniu zawartości masywnej przesyłki i wycenie towaru, urzędnicy celni zdecydowali się przejąć niecodzienny ładunek. Powodem miało być naruszenie własności intelektualnej oraz ryzyko wprowadzenia do obiegu rynkowego zabawek, zwiększających ryzyko zadławienia się dzieci. Z podobnych względów, na terenie USA, zakazana jest sprzedaż popularnych Kinder Niespodzianek. Celnicy nie byli pewni oryginalności figurek i wstępnie wycenili je na 603,936$. Czy słusznie? Zobaczcie sami…

Figurki okazały się należeć do limitowanej serii Poké…Nie no. To tylko zwykłe podróbki… i to te najgorsze z możliwych. Transakcja między chińską odlewnią plastikopodobną, a amerykańskim handlarzem została nieszczęśliwie przerwana, a CBP, postanowiło podzielić się niecodzienną sytuacją na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.