GAMING NEWS

Chcesz zagrać w Minecrafta w Korei Południowej? Musisz mieć ukończone 19 lat.

Minecraft na ogół kojarzy się raczej z produkcją przyjazną młodym graczom, którą chętnie wykorzystuje się również w celach edukacyjnych. Okazuje się, że sprawy mają się nieco inaczej w Korei Południowej, gdzie Minecraft stał się grą dostępną wyłącznie dla pełnoletnich. 

 

W 2011 roku, w Korei Południowej, wprowadzone zostało tzw. prawo wyłączające, które w zamyśle zniechęcić ma młode osoby do spędzania czasu przed komputerem. W praktyce wygląda to tak, że osoby niepełnoletnie (poniżej 19. roku życia), nie mogą grać w gry w godzinach 0:00-6:00. Mowa tutaj oczywiście o tytułach bazujących na stałym połączeniu z siecią, do których od jakiegoś czasu zalicza się również Minecraft.

Jak jednak doszło do tego, że niepełnoletni gracze w ogóle nie mają dostępu do niektórych tytułów? Deweloperzy zmuszeni byli do dostosowania swoich produktów do tamtejszego rynku, choćby poprzez ustawienie odpowiednich ograniczeń. Niektórzy – tak jak Xbox Live – zdecydowali się jednak na opcję znacznie prostszą, polegającą na podniesieniu minimalnego progu wiekowego do pełnoletności. Jako, że Minecraft Java Edition od niedawna wymaga połączenia profilu z kontem Microsoft – młodzi gracze fizycznie nie mają możliwości gry. Zaistniała sytuacja spotkała się z negatywnym odbiorem nie tylko mieszkańców Korei Południowej, ale i globalnej społeczności Minecrafta.

Powstała nawet specjalna petycja “Korea’s game market is at the risk of being the world’s only place where Minecraft is labeled as an adult game.”, mająca na celu zniesienie kontrowersyjnej decyzji. Na chwilę obecną podpisało ją ponad 67,000 osób, a liczba stale rośnie.źródło: GameSpot

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: