GAMING NEWS TECHNOLOGIA

Dane firmy LearnBonds robią wrażenie. Ponad 1,5 mld konsol sprzedanych na całym świecie!

W historii branży gier przewinęło się kilkadziesiąt urządzeń, będących w swoim czasie centrum domowej rozrywki. Od pierwszej generacji konsol domowych rozpoczął się prawdziwy, technologiczny wyścig, przez który światło dzienne ujrzało wiele kultowych projektów. Ilości wszystkich sprzedanych konsol przyjrzała się firma LearnBonds, a ta…robi duże wrażenie!

Pierwsza generacja konsol wystartowała na dobre w 1975 roku, kiedy to na rynku pojawiły się pierwsze urządzenia, które podłączane do telewizora, oferowały możliwość ogrania pierwszych, prymitywnych wizualnie gier. Na pierwszy hit, a zarazem najstarszy sprzęt brany pod uwagę w analizie firmy LearnBonds, czekać trzeba było do 1977, kiedy to pojawiło się Atari 2600, sprzedane do dziś w prawie 30 milionach jednostkach. Do dnia dzisiejszego ukazało się wiele modeli urządzeń przeróżnych firm, które zapisały się na kartach historii branży wielkimi, bądź czasem nieco mniejszymi literami. Oszacowaniem dokładnej ilości konsol, które przewinęły się przez ręce konsumentów postanowiła zająć się firma analityczna LearnBonds, która wyliczyła, iż sprzedanych na całym świecie zostało… 1,56 mld konsol!

Na pierwszym miejscu, nieprzerwanie dominuje PlayStation 2 od Sony, jednak kolejne dwie pozycję zajmują handheldy od Nintendo, w tym Nintendo DS, które jest bardzo blisko tytułu najlepiej sprzedanej konsoli w historii. Duże wrażenie w zestawieniu, robi także Nintendo Switch, które w zaledwie trzy lata od premiery zdołało przebić sprzedaż Xbox’a One wydanego w 2013 roku. Suma wszystkich sprzedanych egzemplarzy konsol, zdecydowanie robi wrażenie, jednak należy zaznaczyć, iż w rzeczywistości jest ona znacznie większa ponieważ w powyższym wykresie uwzględniono jedynie te najpopularniejsze urządzenia.

2 komentarze

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: