ANIME I MANGA GAMING NEWS

Danganronpa – Główna trylogia serii trafi na smartfony!

Od premiery pierwszej odsłony Danganronpa minęło równe 10 lat. Z tej okazji, Spike Chunsoft, czyli twórca serii, przygotował specjalne ogłoszenie, które może ucieszyć wielu fanów serii. Pierwsze trzy części gry z gatunku visual novel, poza PC oraz konsolami, będą możliwa do ogrania w wersji mobilnej. 

Danganronpa wrzuca gracza w skórę studenta, który drogą losowania został wybrany, aby uczestniczyć w odbywającej się co roku grze na śmierć i życie, organizowanej przez misio-podobnego robota. Pierwsze trzy, główne odsłony serii trafią na smartfony w specjalnej wersji Anniversary Edition, a są to: Danganronpa: Trigger happy Havoc, Danganronpa 2: Goodbye Despair i Danganronpa V3: Killing Harmony. 

Mobilne porty gry, poza oczywistą optymalizacją dotykowego sterowania, mają zostać zaktualizowane o sporo ciekawych nowości, jednak podobnie jak data premiery, nie zostały one jeszcze zdradzone. 10 maja o godzinie 14:00 czasu polskiego odbędzie się pierwszy z kilku streamów z okazji 10-lecia uniwersum, zatytułowany Dangan TV: Hope Goes Forward! , na którym prawdopodobnie ujawnionych zostanie więcej szczegółów.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.