INTERNET NEWS TECHNOLOGIA

Deep Nostalgia – Oto usługa umożliwiająca ożywianie zdjęć zmarłych

Założona w 2003 roku, platforma MyHeritage, stworzyła nową usługę bazującą na technologii deep fake, która w ostatnich dniach zdobywa ogromną popularność. Mowa o narzędziu Deep Nostalgia, umożliwiającemu animizowanie twarzy postaci ze zdjęć. Usługa może posłużyć do ożywiania fotografii zmarłych.

 

Izraelski serwis MyHeritage zawiera szereg narzędzi genealogicznych, pomagających użytkownikom w odkryciu swoich korzeni oraz nieznanych dotąd więzów rodzinnych. Serwis udostępnił niedawno całkowicie nowe narzędzieDeep Nostalgia, które z pomocą zaawansowanego algorytmu, jest w stanie ożywić twarze osób (lub obiektów) na zdjęciach.

Cały proces wymaga od użytkownika jedynie założenia darmowego konta, przesłania wybranej fotografii oraz odczekania około kilkunastu sekund. W tym czasie wygenerowany zostaje krótki materiał w formacie ’.gif’. Darmowa wersja usługi pozwala na przesłanie do 5 zdjęć, jednak limit ten można zdjąć kupując płatną wersję narzędzia.W chwili obecnej platforma umożliwia przetworzenie jednej twarzy na zdjęcie, jednak w przyszłości może być zdolna do ożywiania całych rodzinnych fotografii. Największe zainteresowanie zdecydowanie wzbudził jednak koncept stosowania narzędzia na fotografiach zmarłych. Tego typu zastosowanie spotkało się natomiast z mocno zróżnicowanymi opiniami internautów. Wielu z nich uważa wspomnianą technologię za krok postawiony zdecydowanie za daleko, kiedy inni dziękują twórcom za udostępnienie usługi.

Algorytm radzi sobie zarówno z nowszymi jak i starszymi zdjęciami.

Gdzieś w tym wszystkim znajduje się trzecia grupa osób, która znalazła jeszcze jedno zastosowanie Deep Nostalgii. Można bowiem używać jej również na zdjęciach rzeźb czy obrazów, co już teraz owocuje powstaniem licznych memów. W najbliższych dniach pojawi się ich zapewne znacznie więcej. Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.