GAMING NEWS PLOTKA

Diablo 2 może otrzymać remake od studia Vicarious Visions!

Podczas gdy fani Diablo z wypiekami na twarzy czekają na czwartą odsłonę serii, masa osób wciąż zagrywa się w pierwsze dwie odsłony cyklu. Szczególnie dobrze trzyma się Diablo 2, które w Polsce nosi miano produkcji kultowej – i jeśli plotki okażą się prawdziwe – otrzyma oficjalny remake od studia Vicarious Visions!

 

Ciepło wspominane Diablo 2 może już całkiem niedługo zaliczyć swój wielki powrót! Jak donosi Jason Schreier z serwisu Bloomberg, trwać mają rzekomo prace nad remakiem drugiej odsłony Diablo, za którego powstanie odpowiadać ma ekipa znana (do tej pory) jako Vicarious Visions, czyli autorzy ciepło przyjętego Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 z ubiegłego roku.

Chwilę przed pojawieniem się tej informacji, firma Activision ogłosiła, że studio Vicarious Visions zostało przejęte przez Blizzarda i że już „od kilku miesięcy” miało pracować nad projektami kalifornijskiego dewelopera. Fakt ten potwierdził sam Schreier, który dodał, iż miał już kontakt z wieloma pracownikami przejętego studia, którzy to potwierdzili mu, że jednym z obecnych projektów jest omawiany remake drugiej odsłony Diablo.  

Okazuje się, że odświeżeniem „dwójki” miała pierwotnie zająć się grupa Blizzard’s Team 1, która odpowiada m.in. za kiepsko przyjęte Warcraft 3: ReforgedEkipa miała zostać jakiś czas temu odsunięta od projektu, który przejąć po niej miało Blizzard’s Team 3 – twórcy Diablo 4 – którzy to od niedawna zajmują się remakiem drugiego Diablo, przy wsparciu ludzi z przejętego Vicarious Visions. Nieoficjalnie mówi się, że robocza nazwa produkcji to Diablo 2: Ressurected

Warto w tym miejscu wspomnieć, że choć Jason Schreier znany jest ze swoich wyjątkowo często trafionych przecieków, to wciąż nie podano w tym temacie żadnych oficjalnych informacji. Potencjalną zapowiedź omawianej produkcji być może zobaczymy na tegorocznym BlizzConie – który w całości wirtualnie i w całości za darmo – odbędzie się w dniach 19-20 lutego 2021 roku. 

źródło: Game Rant

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.