GAMING NEWS TECHNOLOGIA

Discord wprowadza wyczekiwaną funkcję wyciszania niepożądanych dźwięków

Discord jest obecnie jednym z ulubionych narzędzi graczy, które umożliwia komunikację z naszymi znajomymi, podczas ogrywania ulubionych tytułów. Platforma jest podczas kwarantanny rozchwytywana znacznie bardziej niż zwykle, a jej programiści, uznali ten moment za odpowiedni, do wprowadzenia wyczekiwanej od dawna funkcji. 

Redukcja szumów to funkcja, której platformie brakowało od zawsze, a może się okazać szczególnie przydatna, kiedy w jednej sesji znajduje się kilka przekrzykujących się nawzajem osób. Tryb „Noise Suppresion”, w wersji Beta trafił właśnie do desktopowej wersji Discorda. Pozwala on na bardziej, lub mniej skuteczne wyciszenie niepożądanych dźwięków, takich jak głośne stukanie w klawiaturę, pracujący w innym pokoju odkurzacz, czy głośne prace remontowe u sąsiadów z góry.

Wprowadzenie funkcji akurat teraz nie jest przypadkowe, bowiem Discord od początku kwarantanny, odnotował wzrost zainteresowania aplikacją, aż o 150%. Możliwość redukcji szumów wszelkiego pochodzenia, z pewnością ułatwi bezproblemową komunikację nie tylko graczom, ale również osobom korzystającym z platformy w każdym innym celu. Funkcja ma być ciągle dopracowywana oraz trwają już prace nad dodaniem jej do wersji mobilnej aplikacji. 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.