KINO I SERIALE NEWS

Diuna największym sukcesem finansowym Warner Bros. od premiery Jokera

Diuna jest zdecydowanie najgłośniejszą premierą kinową ostatnich miesięcy, co znakomicie oddają początkowe wyniki finansowe. W zaledwie 3 dni od premiery, ekranizacja bestsellerowej serii Franka Herberta, zarobiła ponad 40 mln $ w USA.  To oficjalnie najlepszy wynik Warner Bros. od czasu Jokera

 

Od 22 października, widzowie na całym świecie mogą oglądać Diune w kinach oraz w serwisie HBO Max. Wszystko wskazuje na to, że produkcja Warner Bros. będzie wielkim sukcesem, co sugerują wyniki filmu po kilku dniach od premiery. Dzieło Denisa Villeneuve’a zarobiło już ponad 220 milionów dolarów na całym świecie – z czego aż 40,1 mln $ w samych Stanach Zjednoczonych.

Jest to najlepszy wynik osiągnięty przez film wytwórni Warner Bros. od czasu premiery Jokera z 2019 roku. Szykuje się nam nowy filmowy hit, zwłaszcza że raczej nie skończy się na zaledwie jednej odsłonie! 

Powstanie sequela Diuny – w obecnej sytuacji – wydaje się być formalnością, co zasugerowała nawet sama przedstawicielka Warner Media – Ann Sarnoff:

„Czy planowany jest sequel Diuny? Jeżeli obejrzeliście film na pewno znacie już odpowiedź na to pytanie.” – wyznała Sarnoff w rozmowie z serwisem Deadline.

Nadejściu kontynuacji mogła przeszkodzić jedynie ewentualna wpadka finansowa, jednak w tym wypadku, nic takowej nie zapowiada. Biorąc pod uwagę pozytywne recenzje oraz wciąż rosnący rozgłos, filmowa Diuna ma szanse na pobicie niejednego rekordu finansowego.

Pozostaje nam czekać na oficjalny sequel, który najpewniej zobaczymy za co najmniej 2 lata. źródło: IGN Polska 

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.