ANIME I MANGA NEWS

Dr. Stone – Sequel anime oficjalnie zapowiedziany!

Właśnie dziś – czyli 25 marca 2021 roku – swoją emisję miał ostatni odcinek drugiego sezonu serii Dr. Stone, o podtytule Stone Wars. Odpowiedzialne za produkcję, studio TOHO Animation, wyjątkowo szybko zdecydowało się na ogłoszenie sequela. Stało się to bowiem… już teraz! 

 

Zaraz po zakończeniu telewizyjnej emisji 11. odcinka Dr. Stone: Stone Wars, na oficjalnej stronie serii na twitterze, pojawił się pierwszy teaser bezpośredniej kontynuacji wydarzeń z sezonu drugiego. Najprawdopodobniej jest to zapowiedź 3. sezonu serii, jednak – jako iż nie zostało to do końca sprecyzowane – może ona równie dobrze dotyczyć filmu pełnometrażowego.

Niezależnie od formatu, sequel będzie adaptować arc „Age of Exploration”, w którym bohaterowie wyruszają na podbój otwartych mórz. Data premiery jest na chwilę obecną nieznana. 

Pierwszy oficjalny teaser możecie zobaczyć poniżej: Anime Dr. Stone jest adaptacją mangi autorstwa Boiichi’ego oraz Richiirou Inagaki’ego, która zadebiutowała na łamach magazynu Weekly Shonen Jump, w marcu 2017 roku. Seria, na dzień dzisiejszy, posiada dwa ukończone sezony, z których pierwszy zadebiutował lipcu 2019 roku.

Warto wspomnieć, że już w tym roku ukazać ma się – oparta na serii – gra mobilna. Tytuł ten posiadać ma elementy gry RPG z częściowo otwartym światem oraz rozbudowanym craftingiem. Na razie wciąż nie pojawił się jednak żaden oficjalny zwiastun owej produkcji.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.