GAMING NEWS TECHNOLOGIA

Dreams[PS4] – Nintendo prosi Sony o usunięcie projektów zawierających elementy licencyjne

Dreams to produkcja ekskluzywna dla konsoli PS4, która szybko zyskała zainteresowanie bardzo wielu graczy. Tytuł ciężko jednomyślnie sklasyfikować jako grę, bowiem jest to  zaawansowany edytor umożliwiający tworzenie czy to własnych gier, czy animacji. Kreatorów w teorii ogranicza jedynie wyobraźnia, jednak jak widać granicą jest także prawo autorskie. 

Znając tendencje Nintendo do rzetelnego pilnowania swoich produktów, do przewidzenia było, że firma prędzej czy później zwróci swoje oczy w kierunku Dreams. W grze istnieje bowiem bogata biblioteka modeli, w których znaleźć możemy także postacie z uniwersum gier Nintendo. Z informacji udzielonej przez jednego z graczy wynika, że na prośbę konkurencyjnej firmy, Sony usunęło z gry model Mario.

Twórcy Dreams w najbliższym czasie mogą spodziewać się większej ilości podobnych problemów. Biblioteka dostępnych projektów już teraz zawiera masę postaci z przeróżnych znanych gier, filmów czy anime. Deweloperzy będą więc zmuszeni zdjąć każdy model, o którego usunięcie poprosi firma mająca prawa autorskie do danej postaci.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.