GAMING NEWS TECHNOLOGIA

Duża aktualizacja Nintendo Switch! Wprowadzone zostały dwie, bardzo przydatne funkcje

Konsola od Nintendo doczekała się sporej aktualizacji, oznaczonej numerem 10.0.0. Switch został tym samym wzbogacony o dwie, długo wyczekiwane funkcje, o których istnieniu z pewnością warto wiedzieć, i które z pewnością ucieszą niejednego posiadacza urządzenia. 

Poza typowymi zmianami idącymi w parze z każdą, nową aktualizacją oprogramowania, takimi jak usunięcie poszczególnych błędów, czy drobne poprawki optymalizacyjne, Nintendo Switch doczekało się implementacji dwóch interesujących funkcji:

Po pierwsze, „Button Mapping”: Switch pozwoli nam od teraz na przypisywanie funkcji działania każdemu przyciskowi z osobna, co może okazać się szczególnie przydatne dla osób, które przyzwyczaiły się do układu znanego z XO czy PS4. Za pomocą prostego i przejrzystego menu, możemy do woli wpływać na ułożenie przycisków zamieniając miejscami ich działanie, wedle naszego uznania. 

Kolejną ważna zmianą jest pojawienie się możliwości przenoszenia tytułów z pamięci konsoli na zewnętrzną kartę microSD i odwrotnie. Gdy w Switch’u umieszczona jest karta pamięci zewnętrznej, wówczas pobierane przez nas tytuły priorytetowo zapisywane są właśnie tam. Jeśli jednak posiadamy w swojej bibliotece tytuły, które zainstalowaliśmy na wewnętrznym dysku konsoli, przeniesienie ich na kartę było niemożliwe. Od teraz dowolnie możemy zarządzać pamięcią konsoli, przenosząc pliki między konsolą, a kartą microSD. Wciąż jednak nie można używać tej samej karty do więcej niż jednej jednostki Nintendo Switch.

Poza tym dodane zostały mniejsze zmiany, w postaci nowych awatarów, czy drobnych usprawnień systemowych. W sekcji „News” możemy od teraz użyć funkcji bookmarkaby zaznaczyć artykuł, do którego będziemy chcieli później wrócić. Doszło także kilka nowych awatarów z Animal Crossing: New Horizons.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.