GAMING NEWS

Duże plany Nintendo z okazji 35. rocznicy serii Super Mario Bros.

Jak donosi brytyjski portal Video Games Chronicle, Nintendo zamierza z hukiem przypieczętować 35. rocznicę popularnej serii o hydrauliku. Premiera pierwszej gry spod szyldu Super Mario miała miejsce w 1985 roku, a firma zamierza przygotować wiele interesujących niespodzianek, aby uczcić długą i nieprzerwaną popularność serii. 

Z informacji udzielonych przez VGC wynika, że Nintendo zamierza jeszcze w tym roku wypuścić remastery większości tytułów z katalogu Super Mario Bros. Mowa tutaj o  odsłonach serii jakie pojawiły się przez ostatnie 35 lat, odświeżonych ekskluzywnie na konsolę Nintendo Switch. Doniesienia portalu precyzuje serwis Eurogamer, który podaje, że wśród planowanych reedycji na pewno znajdą się Super Mario 64(1997), Super Mario Sunshine(2002) oraz Super Mario Galaxy(2007). Firma zamierza także wypuścić nową odsłonę Paper Mario oraz edycję rozszerzoną dla Super Mario 3D World z 2013 roku. 

Nintendo przygotowuje także wiele poza gamingowych niespodzianek związanych z serią. Obecnie firma współpracuje z Universal Studios nad filmem animowanym oraz tematycznym parkiem rozrywki, który ma planowo ruszyć już w te wakacje. Ponadto, nawiązana została współpraca z LEGO, której pierwsze rezultaty, w postaci interaktywnych zestawów opartych o Mario,  mają ujrzeć światło dzienne również jeszcze w tym roku. Większość powyższych informacji miała zostać ogłoszona podczas niedoszłego E3 2020, które to zostało odwołane z powodu pandemii koronawirusa. W najbliższym czasie najpewniej zorganizowana będzie specjalna konferencja poświęcona 35-leciu serii, na której dowiemy się więcej szczegółowych informacji.

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: